جلد هفتم دائرة المعارف صحابه پیامبر(ص) به زودی منتشر می شود

مدیر گروه دانشنامه صحابه پیامبر اعظم(ص) پژوهشکده باقرالعلوم(ع) از چاپ جلد هفتم این مجموعه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا عسگری، مدیرگروه دانشنامه صحابه پیامبر(ص) اعظم پژوهشکده باقرالعلوم(ع) با اعلام این خبر گفت: تدوین مقالات گروه دائرةالمعارف صحابه پیامبر(ص) به اتمام رسیده و جلد هفتم آماده چاپ شده است.

این مجلد 52 نفر از صحابه پیامبر اعظم(ص) را شامل می شود که دربردارنده حروف قاف تا یاء (که از شماره 245- قتاده بن نعمان آغاز و به شماره 296- یعلی بن امیه التمیمی ختم می شود ) است.

وی افزود: این جلد شامل  544صفحه بوده و ویراستاری و صفحه بندی آن به اتمام رسید و در اختیار انتشارات پژوهشکده باقرالعلوم(ع) برای چاپ قرار گرفت. در مجموع این هفت جلد به بررسی 300 نفر از صحابه پیامبر(ص) پرداخت که با انتشار جلد هفتم، دائره المعارف صحابه پیامبر اعظم(ص) به اتمام رسید. جلد اول در مورد اهل بیت پیامبر(ص) شامل امیرالمؤمنین امام علی(ع)، فاطمه زهرا(س)، امام حسن(ع)، امام حسین(ع)، مشتمل بر 493 صفحه
است.

عسگری تصریح کرد: در جلد دوم، خصیصین صحابه را شامل 21 نفر از صحابه شاخص آورده ایم که مشتمل بر704 صفحه است. همچنین در جلد سوم، به ترتیب حروف الفبایی  شامل کل حرف الف 63 نفر و از 1- ابان بن سعید آغاز و به 63- اویس قرنی ختم می شود و این مجموعه در 532 صفحه به اتمام می رسد.  

وی ادامه داد: جلد چهارم از حرف ب الی خ و شامل 56 نفر و از 64- باقوم رومی  آغاز و به 120- خالد بن ولید ختم می شود. و شامل 536 صفحه است. اما در جلد پنجم: حرف خ الی ع و شامل 72 نفر و از 121- خباب بن ارت آغاز و به 119- عبدالله ذو البجادین ختم می شود.این مجموعه در 723 صفحه گرد آوری شده است.

عسگری در مورد دو مجلد باقیمانده گفت: جلد ششم از ادامه ع الی ی و شامل 52 نفر و از 192- عاتکه بنت زید آغاز و به 244 فیروز دیلمی ختم می شود که شامل 559 صفحه است و در پایان جلد هفتم: از حرف قاف آغاز و به یا ختم می شود و شامل 52 نفر و از 245  قتاده بن نعمان آغاز و به یعلی بن امیه ختم می شود و در 544 صفحه تنظیم شده است.

وی در پایان یادآور شد: کل این مجموعه در 4093 صفحه گردآوری شده است.

کد خبر 1792826

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =