امدادگران هلال احمر اردبیل آموزشهای پیش بیمارستانی می بینند

اردبیل – خبرگزاری مهر: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل خواستار ارائه آموزشهای پیشگیری به امدادگران این نهاد خدماتی و امدادی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام غیبی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه بهداشت و درمان و سوانح و حوادث غیرمترقبه استان افزود: در صورت موافقیت این کارگروه امدادگران فعال در پایگاه های بین شهری و سایر امدادگران هلال احمر از این آموزشها بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه امدادگران پایگاه های در خط اول حوادث و بروز بحران هستند، یادآور شد: این افراد به عنوان اولین نفر در شرایط بحرانی حضور می یابند، بنابراین می توانند با آموزشهای پیش بیمارستانی، خدمات اولیه را تا رسیدن فوریتهای پزشکی ارائه دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به سازماندهی بیش از 50 هزار امدادگر در این جمعیت یادآور شد: باید با ارائه آموزشهای مستمر بویژه در زمینه بهداشتی و پزشکی از ظرفیت این نیروها در حوادث غیرمترقبه به نحو احسن استفاده کرد.

وی همچنین به سازماندهی بیش از پنج هزار تیم 33 نفره امدادی در مناطق روستایی عنوان کرد: این امدادگران نیز به دلیل شرایط ویژه در زمان بروز حادثه و سوانح نیازمند آموزش هستند و ما در خصوص همکاری با کارگروه آمادگی داریم.

نقشه بحران و حوادث غیرمترقبه اردبیل تدوین شود

مدیر شبکه بهداشت شهرستان نیر هم در این جلسه بر لزوم تدوین نقشه استانی سوانح و حوادث تاکید کرد و یادآور شد: نقشه بحران و سوانح و حوادث غیرمترقبه استان اردبیل باید تدوین شود.

به گفته بابک نخستین تدوین این نقشه علاوه بر شناسایی نقاط ضعف موجب مشخص شدن شبکه های گاز، برق، مخابرات، آب و... در تمام مناطق استان می شود.

وی عنوان کرد:  برای مقابله با بحران شناسایی مناطق آسیب پذیر روستایی، عمرانی، واحدهای تولیدی، خدماتی و... و نیز تقویت آنها ضروری است.
 

کد خبر 1792980

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha