4000 نفر در هفتمین دوره آزمون های سراسری سنجش مهارت ثبت نام کردند

شهرکرد - خبرگزاری مهر: رئیس اداره سنجش وارزشیابی مهارت اداره فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری گفت:چهار هزار و 464 نفر برای شرکت در آزمونهای سنجش مهارت این اداره کل ثبت نام کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هوشنگ خلجی با اشاره به برگزاری این آزمون ها در کلیه شهرستانهای استان، افزود، این آزمونها درتاریخ 28 و29 دی ماه در هشت حوزه اجرایی برگزار می شود.

وی افزود: یک هزار و 172 نفراز متقاضیان در بخش آموزشگاههای آزاد و مراکز آموزشی در 62 حرفه ، یک هزار و 465 نفر از متقاضیان درقالب تفاهم نامه های فیمابین در بخش صنایع دستی ، قالیبافی و نانوایی در 37 حرفه و 1287 نفر از متقاضیان در بخش صنعت ساختمان در 29 حرفه در این دوره از آزمونها ثبت نام کردند.

وی افزود: کارت ورود به جلسه داوطلبان این آزمون از تاریخ 26 لغایت 27دیماه  درپرتال سازمان در بخش سامانه آزمونها در دسترس باشد.

تجلیل ازاعضای شورای مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد

با حضور رئیس دانشگاه شهرکرد و اعضای شورای این دانشگاه  در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد ازاعضای دو دوره شورای این مرکز تجلیل شد.
 
از داوود قنبریان وعلی محرری  و سوردی، مهدیه، منزوی و شاهقلیان اعضای دو دوره شورای این مرکز به پاس تلاش های چشمگیر در راستای تحقق اهداف این مرکز تجلیل شد.
 
طادی مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد گفت: طی چهار سال فعالیت مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد بیش از هفت میلیارد ریال اعتبار جهت حمایت از واحدهای فناور این مرکز اختصاص یافته است.
 
سهم 70 درصدی رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهرکرد
 
رئیس دانشگاه شهرکرد ادامه داد: واحدهای فناوری با اشاره به توسعه و گسترش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه شهرکرد و سهم 70 درصدی رشته های تحصیلات تکمیلی از مجموع رشته های تحصیلی این دانشگاه و افزایش تعداد نیروهای متخصص در استان، توسعه مراکز رشد و پارک علم و فناوری را بستری کارآمد جهت توسعه استان دانست.
 
اسماعیل اسدی افزود: کارهای صورت گرفته و اقدامات انجام شده در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد و دستاوردهای ارزشمند آن نشان دهنده این است که این مرکز می تواند هسته مناسبی برای توسعه مراکز رشد و پارک علم و فناوری در استان باشد.
          
هم اکنون 19 واحد فناور در مرکز رشد واحد های فناوری دانشگاه شهرکرد در حال طی مراحل رشد می باشند و تا کنون 34  واحد با طی مراحل رشد از این مرکز خارج شده اند.
 
آغاز فراخوان سومین جشنواره ملی فروش فرش دستبافت در چهارمحال و بختیاری

فراخوان سومین جشنواره ملی فروش فرش دستبافت در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: متقاضیان شرکت در این جشنواره تا 22 بهمن ماه برای نامنویسی به اتحادیه فرش دستبافت استان مراجعه کنند.

رحمن کرمی افزود: جشنواره ملی فروش فرش دستبافت به مدت یک ماه تا 22 بهمن ماه در چهارمحال و بختیاری ادامه دارد.

کرمی گفت: چهار کمیته اجرایی، تبلیغات، نظارت و شهرستانها بر نحوه خدمات‌رسانی به مردم در سومین جشنوارهاستانی فروش فرش دستبافت ایران با عنوان "هر فروشگاه، یک نمایشگاه" نظارت می‌کنند.

وی گفت: در این جشنواره هر فرش دستبافت دارای شناسنامه است که نوع، رنگ ،ابعاد، رجشمار و قیمت ارزیابی شده فرش دستبافت روستایی را مشخص می‌کند.
 
 تصویب ۲۵ طرح کشاورزی  در لردگان
 
فرماندار شهرستان لردگان از تصویب ۲۵ طرح کشاورزی در این شهرستان خبرداد.
 
علی زاهدی گفت: این طرح ها در قالب دامداری، شیلات و تولیدات گیاهی هستند.
 
وی تأکید کرد: برای اجرای طرح های یاد شده با اعتبار ۱۷ میلیارد ۶۰۰ میلیون ریال تصویب شد.
 
زاهدی افزود: پرونده های این طرح ها برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل ارسال شد.
کد خبر 1793034

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =