پیشرفت 20 درصدی طرح بهبود فرایند و بهینه‌سازی پالایشگاه اصفهان

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس خدمات فنی و مهندسی پالایشگاه نفت اصفهان گفت: طرح بهبود فرایند و بهینه‌سازی پالایشگاه اصفهان از سال 1386 تاکنون در حال اجرا است و در حال حاضر این طرح 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین یاوری بعد از ظهر چهارشنبه در همایش قانون و سلامت با اشاره به اینکه پالایشگاه نفت اصفهان یک پالایشگاه غیر‌آلاینده در کشور به شمار می‌رود و این پالایشگاه با تولیدات خمود حجم قابل توجهی از فراورده‌های نفتی را به بازر ارائه می‌کند، اظهار داشت: پالایشگاه اصفهان از گواهینامه‌های زیست محیطی برخوردار است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود 90 هزار بشکه مواد ته‌مانده و سنگین در پالایشگاه اصفهان تولید می‌شود.

رئیس خدمات فنی و مهندسی پالایشگاه نفت اصفهان با تاکید بر اینکه طرح بهبود فرایند و بهینه‌سازی پالایشگاه اصفهان از سال 1386 تاکنون در حال اجرا است و در حال حاضر این طرح 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، بیان داشت: حجم سرمایه‌گذاری این پروژه در کشور چهار هزار و 400 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه 40 درصد این سرمایه‌گذاری در راستای بهینه‌سازی محصولات و فراورده‌های نفتی هزینه می‌شود، ادامه داد: بهینه‌سازی محصولات و فراورده‌های نفتی در راستای رعایت الزامات زیست محیطی و تولید بنزین یورو پنج در پالایشگاه اصفهان انجام می‌شود.

کد خبر 1793058

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =