کاهش خسارات احتمالی در گرو آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان

بهارستان - خبرگزاری مهر: مدیر ستاد بحران استان تهران گفت: مسئولان باید در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه همگام و همسو با هم برای جلوگیری از تلفات احتمالی در صحنه حاضر شوند چون کاهش خسارات احتمالی در گرو آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید اصغری علایی بعدازظهر امروز در اولین جلسه مدیریت بحران استان که در شهرستان بهارستان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از راهکارهای اساسی که از افزایش خسارات احتمالی در حوادث غیر مترقبه جلوگیری می کند، آموزش و اطلاع رسانی لازم به شهروندان است.

این مسئول با اشاره به امکانات ناچیز ادارات خدمات رسان مرتبط با حوادث غیرمترقبه نیز افزود: برغم وجود هشدارهای لازم هنوز برخی از ادارات خدمات رسان مرتبط با امر امدادی از امکانات ناچیزی برخوردار می باشند و باید تمام توان و تلاش براین موارد باشد تا با تجهیز امکانات اداری و انسانی خود از افزایش تلفات جانی و مالی جلوگیری کنیم.

وی آموزش و روشهای تخصصی را در جریان مقابله با حوادث طبیعی یک اصل دانست و اضافه کرد: در حال حاضر باید هریک از ادارت خدمات رسان برای خود یک برنامه مدون تهیه و تعریف کند تا در زمان وقوع حوادث طبیعی دچار سردرگمی نشوند.

علایی در ادامه این جلسه تخصیص اعتبار لازم را برای شهرستان بهارستان یک امر ضروری برشمرد و گفت: قطعا در آینده نه چندان دور اولین بودجه در خصوص اعتبار ستاد مدیریت بحران به این شهرستان تعلق خواهد گرفت.

این مسئول در ادامه بر تاکید به نظارت بر امر ساخت و ساز و رعایت استانداردهای لازم اشاره کرد و اذعان داشت: ساخت و ساز اصولی بر اساس استانداردهای تعریف شده می تواند در کاهش حوادث طبیعی اثرگذار باشد.

کد خبر 1793138

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =