لباس های بومی و محلی عامل مهمی در ترویج حجاب در جامعه است

ایلام - حبرگزاری مهر: مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری ایلام گفت: لباس های بومی و محلی عامل مهمی در ترویج حجاب در جامعه است.

زهرا نادری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حجاب حریم عفت و نجابت است و به عنوان یک عامل بازدارنده از ارتکاب به گناه معرفی می شود.

وی بیان داشت: حجاب سلامت اخلاقی خانواده و در بعدی گسترده جامعه را تامین و تضمین می کند، اسلام تنها دینی است که به اهمیت رعایت حجاب خصوصا برای زنان بسیار تاکید کرده است.

نادری تصریح کرد: متاسفانه امروز فرهنگ نابابی به نام فرهنگ برهنگی که ریشه و اصالت ندارد با جذابیت ظاهری زنگ خطر را برای جوامع اسلامی به صدا در آورده، زرق وبرق دنیای بی حجابی دم از مدرنیته ای می زند که پایانش سراب ویرانی و نابودی است.

وی افزود: فریب خوردگان این راه هیچ نمی دانند برای دیدن این شهر فرنگ باید بهایی به قیمت تمام ارزش های انسانی بپردازند.

مدیر کل امور بانوان استانداری ایلان اظهار داشت: فرهنگ حجاب در ایران قدمتی به تاریخ بشر دارد و تاریخ گواه این است، تصویرهایی که از تاریخ به یادگار مانده بیانگر ارزش حجاب و لباس در گذشته های دور است، با توجه به تنوع قومی و فرهنگی پوشش مردمان در مناطق مختلف نیز متنوع بوده اما بلندی و پوشیدگی کامل ظاهر ویژگی مشترک لباس در هر شهر، فرهنگ و قوم بوده است.

 وی افزود: لباس کردی با توجه به شکل ظاهری و تعدد تکه های پوشش دهنده بهترین حفاظ برای حجاب است.

این مسئول بیان داشت: این نوع لباس در حدی پوشیده و موجه است که حتی نیاز به استفاده از پوشش دومی به نام چادر نیست.

نادری عنوان کرد: قشنگ تر از شکل ظاهری آن وقار و ارزشی است که این لباس به مردمانش می بخشد.

وی عنوان کرد: انواع بسیاری از لباس ها در فرهنگ های مختلف ایرانی متاسفانه به سبب محیط شدن فرهنگ بیگانه غربی لای آلبوم صنایع دستی جا خوش کرده اند البته در تعدادی از شهرها برگزاری مراسمات بهترین بهانه برای یاد کردن از فرهنگ دیرینه قوم و در بر کردن لباس های سنتی است در حالی که این لباس ها به عنوان صنایع دستی از دید غربی هایی که ریشه خود را در منجلاب تجدد از دست داده اند ارزشمند است.

 این مسئول بیان داشت: حجاب ارزش قائل شدن نوع بشر برای یکدیگر است، بارعایت حجاب غرور، عفت، شرم و حیا و نجابت از خطر سقوط نجات می یابد.

وی ادامه داد:  تبلیغ، ترویج و یادآوری فرهنگ اصیل قومی در راستای امر به معروف و نهی از منکر و استحکام بخشی به فلسفه حجاب در جامعه امروز امری ضروری و مبرهن است همچنین تشویق به مطالعه و فراهم نمودن بستری برای اینکه در نسل جوان و نوجوان خود به این درک برسند که رعایت حجاب به معنای دفاع از حرمت و حریم شخصی و ارزش قائل شدن برای خود و هم نوعانشان است در توجه به مقوله حجاب و مهم شمردن این امر موثر خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری ایلام گفت: داشتن جامعه مهر پرور و عاطفی مستلزم تشکیل خانواده ای مهر ورزاست و مهم ترین عاملی که باعث نشاط و صفای خانواده می شود ایثار و فداکاری خانواده است.

وی با اشاره به اینکه بدحجابی نتیجه فقر فرهنگ دینی است، گفت:حجاب به معنی منزوی کردن زن نیست و اگر کسی چنین برداشتی از حجاب را داشته باشد برداشت کاملا اشتباهی بوده است.

زهرا نادری گفت: حجاب یکی از وسایل امنیت است و زن با ججاب اش نه تنها خود امنیت می یابد بلکه باعث امنیت مردان مسلمان جامعه خواهد شد چرا که بدججابی امنیت روانی جامعه را به خطر می اندازد.

وی اضافه کرد: اسلام زن را گوهرگران بهای هستی و دارای یک شخصیت کامل انسانی می داند و ججاب را بهترین وسیله برای حفظ ثبات وی معرفی می کند.

وی با تاکید بر اینکه حجاب ستیزی از اهداف مهم تهاجم فرهنگی غرب است و این پوشش همواره مورد هدف تیر زهر آگین فرهنگی دشمنان اسلام بوده است، تصریح کرد :حجاب سدی بزرگ در مقابل تهاجم فرهنگی است و دشمن را از مطالع فرهنگی و اقتصادی خود ناامید می کند.

گفتگو: فرشته سنجیده

کد خبر 1793783

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha