مربيان تيم ملي با سيستم هاي پيشرفته فوتبال دنيا فاصله دارند

اوضاع و احوال تيم ملي چندان اميدبخش نيست و با اين شرايط تصور نمي كنم فوتبال ما در جام ملتهاي آسيا نتيجه لازم را بدست آورد.

عبدالعلي چنگيز مربي جوان فوتبال كشور با بيان اين مطلب به خبرگزاري" مهر"  گفت: نمي خواهم با حرفهاي دلسرد كننده تيم ملي را نااميد كنم،اما نمي توانم در برابر مسائلي كه در تيم ملي مي بينم سكوت كنم و بي تفاوت باشم.

مهاجم ملي پوش كشورمان در دهه 80 با اشاره به اينكه فوتبال هيچ زماني برنامه ريزي مناسبي نداشته و تمام كارها بر پايه شانس پيش مي رود گفت: اين واقعيت اين روزها بيش از هر زمان ديگري در فوتبال ما احساس مي شود و علت آن هم وجود افراد غير متخصص و تجربي در راس مسائل فوتبال است.

چنگيز با انتقاد از عملكرد تيم ملي در بازيهاي ال. جي خاطر نشان كرد: همين بازيها به خوبي نشان داد تيم ملي همچنان با تفكرات قديمي پيش مي رود و برنامه مشخصي براي كارهاي تيمي و برنامه هاي تاكتيكي وجود ندارد. ضمن اينكه اگر چنين برنامه هايي وجود داشته باشد، تيم ملي فاقد مربياني آگاه است كه اين برنامه ها را به بازيكنان منتقل كنند. اين هم به اين دليل است كه ضابطه اي براي انتخاب مربيان تيم ملي وجود ندارد.

 وي با بيان اينكه اين روزها در تيم ملي كار جدي و اصولي انجام نمي شود و وقت تمرينات به مرور يكسري حركات تكراري تلف مي شود، افزود: اين واقعيتي است كه مربيان تيم ملي از تمرينات و سيستمهاي پيشرفته فوتبال فاصله دارند و همچنان بر پايه اندوخته هاي تجربي خود عمل مي كنند، در حاليكه مسئله تيم ملي فراترازاينهاست وحداقل به خاطر حساسيتهاي ملي مي طلبد تا از وجود مربيان مجرب و امتحان پس داده در راس تيم ملي استفاده شود.

چنگيز در پايان گفت: با اين شرايط چندان به موفقيت تيم ملي در جام ملتها خوشبين نيستم. عراق واقعيتهاي فوتبال ما را نشان داد. تيمي كه به هيچ وجه در شرايط عادي نبود و با مشكلات داخلي بسياري كه داشت تيم به اصطلاح با برنامه و تمرين كرده ما را شكست داد. واقعيت اين است ولي متاسفانه آقايان حقايق را طور ديگري وانمود مي كنند تا اشكالات كارخودشان مشخص نشود.

کد خبر 17959

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =