در خواست ساخت يك مسجد در ايالت جورجياي ايالات متحده ،از سوي ساكنان غير مسلمان آن منطقه با واكنش هاي شديدي رو به رو شد.

به گزارش خبرنگار گروه دين و انديشه "مهر"، مركز اسلامي دالتون كه در سال 1992 تأسيس شده قصد دارد مكان كنوني خود را گسترش داده و به ساختمان ديگري نقل مكان كند، اما ساكنان اين منطقه كه با بنا كردن مسجد مخالف هستند، در پاسخ به اين اقدام به خيابانها ريخته و به نشانه اعتراض ناشي از اسلام هراسي ، تظاهرات كردند.

در اظهارات جمعي از تظاهر كنندگان عنوان شده بود كه آنها از مركز اسلامي دالتون هراس دارند.

درحالي كه اين مركز اسلامي با نقل مكان كردن قصد دارد محل عبادت و مسجد خود را بزرگتر كند. سخنگوي مركز اسلامي دالتون در گفتگو با پايگاه اينترنتي " دبليوتي وي سي" گفت : ما از سال 1992 در اين شهر حضور داشتيم و فعاليتهاي ما هيچگاه آسايش ساكنين منطقه را مختل نكرده است.

اعضاي جامعه مسلمان اين منطقه كه بواسطه اين اقدام با اسلام هراسي رو به رو شده ، عنوان كرده است، ما با همان اهدافي به آداب ديني خود عمل مي كنيم كه ديگر اديان همچون مسيحيان به اين امر مي پردازند.

عادل حميدي يكي از اعضاي جامعه اسلامي شهر ويتفيلد، جورجيا توضيح داد كه ما بدون توجه به سابقه تاريخي، اعتقادات و يا هرچيز ديگر به همسايگان خود كمك كرده و همواره سعي در گسترش خير در جامعه اي داشته ايم كه در آن زندگي مي كنيم.

با وجود اظهارات مقامات رسمي مركز اسلامي و اعضاي جامعه مسلمان اين منطقه و همچنين علي رغم اينكه ساكنين اعلام مي كنند به آزادي ديني اعتقاد دارند ، اما از به تصوير كشيدن اسلام از سوي رسانه ها به وحشت افتاده اند.

كميسيون منطقه اي و طرح ريزي ساختمان ، دوشنبه شب درخواست نقل مكان مركز اسلامي را تصويب كرد، اما جلسه مديران هيئت كميسيون كه در اواخر ماه مه (ارديبهشت) تشكيل جلسه مي دهد تصميم نهايي را اعلام مي كند.

کد خبر 179658

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =