اگر اطرافيان آقايان كانديداها اجازه بدهند، اصولگرايان در آخرين مراحل و مذاكرات مربوط به اجماع هستند و با توجه به گذشت زمان پيش بيني شده براي نظرسنجي و بررسي جميع شرايط و ملاحظات تصميم گيري و چگونگي آن را اعلام خواهند كرد.

يك مقام آگاه ضمن اعلام اين مطلب به خبرنگار خبرگزاري مهر افزود: برخي افراد دلسوز و موثر نظام در اين زمينه و طي روزهاي اخير رايزني هاي خود را شدت بخشيده اند و گرچه در راه اين مذاكرات مقاومت هايي و بعضا موارد درست و قابل ملاحظه اي وجود دارد ولي از آنجا كه هدف اصلي براي همه اين عزيزان مشترك و آن انتخاب رييس جمهوري اصولگرا و عدالت خواه براي ملت است، احتمال رسيدن و اعلام اجماع طي روزهاي آينده وجود دارد.

وي يكي از موانع اصلي در رسيدن به اجماع در جناح اصولگرا را " نزديكان، مشاوران و شخصيت هاي موثر بر كانديداها" خواند و هشدار داد: همه بزرگان و علما چندي است كه تذكر مي دهند تا هريك از كانديداها كه همه آنها نيز از چهره هاي برجسته و مورد اعتماد مردم هستند ، بيشتر مراقب اطرافيان خود باشند، تا خداي نا كرده نيروهاي انقلاب دچار يك واگرايي مخرب نشوند.

اين مقام آگاه به مهر گفت: بعد از اقبال مردم به اصولگرايان از مقطع انتخابات دوم شوراها و مجلس هفتم ، اينك اين خطر وجود دارد كه توجه به ملاحظات شخصي و ترجيح دادن آن در برابر يك هدف بزرگتر، كل اين دستاوردها را كه به نفع عدالت اجتماعي و حقوق مردم گرايش داشته است مخدوش نمايد.

وي مجددا بر آنچه "لزوم ارجح شمردن تذكرات و دلسوزيهاي بزرگان و علما بر فعالان ستادهاي انتخاباتي خود" مي خواند تاكيد كرد و گفت: نبايد مردم احساس كنند كه در ميان افرادي كه اصولگرا ناميده مي شوند رقابت قدرت وجود دارد بلكه كانديداهاي اصولگرا بايد در عمل ثابت كنند كه به جاي رقابت براي قدرت براي ايجاد زمينه خدمت به مردم تلاش مي كنند. 

اين مقام آگاه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبني بر اينكه سخناني مبني بر تشكيل دولت ائتلافي از سوي اصولگرايان در صورت ائتلاف  مطرح شده، گفت: اگر اجماع رخ دهد اين مساله به مفهوم مصطلح يعني كناره گيري مشروط به تصدي مناصب از سوي افراد نيست، بلكه به معناي اين است كه چون ساير كانديداهاي اصولگرا هر يك توانمندي خاصي در برخي امور دارند و برنامه هاي مفصلي هم تهيه كرده اند ، برنامه هاي دولت اصولگرايان يك برنامه ائتلافي شود. گرچه تحميل افراد به فرد منتخب هم مفيد نيست اما اين اعتقاد وجود دارد كه هريك از كانديداهاي اصولگرايان شايستگي تصدي سمت هاي مختلف كابينه را دارند.

وي در پايان و در خصوص اينكه" آيا در صورت اجماع، فرد برگزيده نسبت به اعلام نقش ساير كانديداها در كابينه خود اقدام خواهد كرد يا نه" افزود: اين اقدام كار مفيدي است چرا كه طرفداران فراوان ساير كانديداهاي اصولگرايان را نسبت به حضور فرد مورد نظر خود در تنظيم سياستهاي دولت آينده مطمئن مي كند و ضمن اينكه اعلام كانديداي نهايي اصولگرايان به همراه تركيب اصلي كابينه وي و نقش ساير كانديداها مي تواند روش و فضاي نويني را در عرصه رقابت هاي انتخاباتي به نمايش بگذارد. 

کد خبر 188488

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =