كلام امام خميني به جاي شعار با شعور همراه بود

دكتر فاطمه طباطبايي همسر يادگار امام خميني گفت: امام خميني اهل شعار نبود و كلام ايشان به اين علت كه با شعور همراه بود، تأثير فرواني داشت.

به گزارش خبرنگار گروه دين و انديشه "مهر" در قم، دكتر فاطمه طباطبايي در همايش امام خميني و خانواده كه روز پنج‌شنبه در مركز جهاني علوم اسلامي و با حضور طلاب خارجي زن برگزار شد طي سخناني به بيان ويژگي‌هاي بارز اخلاقي امام خميني پرداخت.

وي گفت : امام خميني هيچ وقت اهل شعار دادن نبود و چون بياناتش هميشه همراه با شعور فراوان بود تأثيرگذاري بسياري داشت.
دكتر طباطبايي با اشاره به توجه ويژه امام خميني به نظم در كارها تصريح كرد : برنامه زندگي امام به گونه‌اي بود كه هر زمان به انجام كارخاصي اختصاص داشت و هيچ مسئله باعث بر هم خوردن اين نظم نمي‌شد.

وي با بيان اين‌كه هيچ چيز نمي‌توانست باعث شود تا امام از امور عبادي خود بكاهد خاطرنشان كرد : عبادت از ديدگاه امام اين است كه انسان خود را فقير محض و خداوند را عزيز مطلق بداند و متوجه باشد كه از خود هيچ ندارد و صاحب همه عالم وقدرت‌ها خدا است.

دكتر طباطبايي در ادامه گفت : امام با اين اعتقادات قوي در دوران جواني تا مرحلة اطمينان و قلب مطمئنه گام برداشت به گونه‌اي كه با همين نور ايمان و قدرت الهي در شرايط سخت كشور و جنگ تحميلي كه دنياي كفر در مقابل ايشان ايستاده بود با اراده‌اي پولادين و با توكل به خدا ايستادگي كرد.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اخلاق امام در امور خانواده گفت : امام در حالي كه يك انسان متعبد اسلامي بود، از انجام امور خانوادگي غفلت نمي‌ورزيد و با وجود شدت كارهاي روزانه بارها به امور خانوادگي رسيدگي مي‌كرد و از احوال خانواده جويا مي‌شد.

دكتر طباطبايي گفت : اگر مي‌خواهيم پيروان خوبي براي امام باشيم بايد همانند ايشان در كارها برنامه‌ريزي داشته‌باشيم و لحظاتي از زندگي خود را جهت امور عبادي اختصاص دهيم. 

در ادامه اين همايش ميزگردي با حضور طلاب زن خارجي پيرامون اخلاق سياسي و اجتماعي امام برگزار شد.
کد خبر 191130

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha