عدم هماهنگي بين دستگاههاي مختلف از عوامل ضعف در برنامه هاي معنوي و فرهنگي تابستان است

سروري ، عضو كميسيون فرهنگي مجلس ، فقدان يك دستگاه هدايت كننده را عاملي براي ضعف در برنامه هاي معنوي ، فرهنگي و اجتماعي تابستان اعلام كرد و گفت : سازندگي قشر جوان جامعه به همكاري و هماهنگي تمام دستگاههاي كشور نياز دارد .

پرويز سروري عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار گروه دين و انديشه "مهر" اظهار داشت : در راستاي غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان ، ظرفيتهاي بسياري بسيج و تجهيز شده است و بسياري از دستگاهها تمايل دارند در اين زمينه فعاليت كنند .

وي با اشاره به آشفته بازاري كه بين سيستم اجرايي وجود دارد ، تداخل در فعاليتهاي دستگاههاي مختلف را يادآورشد و گفت : اين شرايط باعث شده فعاليتهاي موازي بسياري داشته باشيم كه نتيجه آن افت كمي و كيفي و عدم موفقيت لازم در ارائه برنامه هاي ويژه تعطيلات تابستان دانش آموزان است .

سروري با اعلام اينكه اكنون تمام دستگاهها بنوعي مدعي ارائه برنامه هاي تابستاني هستند ، گفت : در اين ميان اگر سازمان ملي جوانان نقش هدايت و برنامه ريزي خود را بعنوان يك دستگاه ستادي بخوبي انجام دهد ، بسياري از مشكلات مرتفع خواهد شد .

عضو كميسيون فرهنگي مجلس با تأكيد بر ضرورت هدايت طيف وسيع نوجوانان و جوانان در مسير صحيح و درست ، افزود : در صورتيكه برنامه ريزي مناسبي در اين راستا باشد و هر دستگاه نيز در جايگاه خود قرار داشته باشد ، نتايج ارزشمندي از برنامه ها و اقدامات تابستاني حاصل خواهد شد .

وي در ادامه ضعف در برنامه ريزي و ارائه برنامه هاي تابستاني را يادآورشد و تصريح كرد : در اين زمينه بايد دستگاهي هدايت كننده و برنامه ريز وجود داشته و ديگر دستگاهها نيز مطابق با فعاليتها و برنامه از پيش تعيين شده اقدام كنند ، در اينصورت است كه اوقات فراغت سازنده اي براي قشر جوان جامعه ايجاد شده و فعاليتهاي ارزشمندي براي سازندگي فرهنگي ، معنوي و اجتماعي نوجوانان و جوانان صورت خواهد گرفت .

 

کد خبر 193135

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =