سازمان بدر عراق در بيانيه پايانينشست سالانه خود از نقش برجسته جمهوري اسلامي ايران در كمك به ملت عراق در مبارزه با ديكتاتور سابق تقدير و بر ضرورت اخراج منافقين از خاك اين كشور تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه ، در بيانيه پاياني كنفرانس سازمان بدر بر ضرورت مشاركت تمام عناصر ملت عراق در روند تدوين قانون اساسي دايمي و فراهم كردن فرصت در مقابل همه براي مشاركت در تشكيل دولت عراق بر اساس پايه هاي درست تاكيد شد.

سيد عبدالعزيز حكيم رئيس مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق نيز در يكي از جلسات اين كنفرانس خواستار كارامدي نقش ملت و شبه نظاميان احزاب در مقابله با خشونت وتروريسم در كشور شده بود كه جلال طالباني رئيس جمهورعراق نيز همين درخواست را مطرح كرد.

در اين بيانيه آمادگي سازمان بدر براي ارائه انواع حمايت ها از دستگاه هاي امنيتي در چارچوب قانون تاكيد شده است .

مهمترين بندهاي بيانيه پاياني از اين قرار است :

-  از ملت عراق خواسته شده است از اين دستگاه ها حمايت شود و با آنها در راه رها كردن و آزادسازي عراق از گروه هاي تروريسم و آدمكش همكاري كنند.

- ضرورت تضمين حقوق اقليت هاي قومي و مذهبي در عراق

- درخواست از كشورهاي همسايه براي كمك به عراق در مبارزه با تروريسم و جلوگيري از ورود تروريست ها به داخل خاك عراق

- درخواست از دولت عراق براي بيرون راندن هر سازمان تروريستي از داخل خاك عراق كه اشاره آن به گروهك تروريستي منافقين است كه در زمان صدام وارد اين كشور شدندو مورد حمايت رژيم ديكتاتوري وي قرار داشتند .

- تقدير و تشكر از جمهوري اسلامي ايران به دليل كمك هاي فراوان به ملت عراق و تحمل سختي ها و آلام فراوان از رژيم صدام و تجليل از مقام والاي حضرت امام خميني "ره" بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي ايران 

- درخواست از كشورهاي طلبكار از عراق به اينكه بدهي هاي بغداد را بخشوده و به ملت عراق در گذر از بحران كنوني كمك كنند.

- درخواست از جامعه بين الملل و كشورهايي كه در جريان جنگهاي صدام متضرر شده اند به اينكه بار غرامت ها را بر دوش ملت عراق نيندازند اشاره اين بند به جنگ صدام بر ضد كويت در سال 1990 بود.

سازمان بدر را آيت الله محمد باقر حكيم رئيس فقيد مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق در اوايل دهه هشتاد براي مبارزه با رژيم صدام تشكيل داد و از حمايت هاي معنوي جمهوري اسلامي ايران بهره مند شد.

کد خبر 193415

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =