صبح امروز درهمايش ائتلاف نسل دوم و سوم ايران كه با حضور جمعي از ورزشكاران ، فعالان سياسي و اجتماعي و خبرنگار رسانه ها برگزارشد ائتلاف نسل دوم و سوم حمايت خود را از نامزدي هاشمي رفسنجاني در نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اعلام كردند.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر"،عادل طاهرخاني سخنگوي  ستاد ائتلاف نسل دوم و سوم ايران طي سخناني  در بيان اهداف اين ائتلاف گفت: ائتلاف نسل دوم و سوم ايران سعي دارد در راستاي حضور در عرصه ها و جريانهاي فكري و اجتماعي از شخصيتهاي فكري ، جريانها و شاخصه هاي موجود در كشور از جمله جوانان ، نخبگان علمي ، فرهنگي و فعالان عرصه اجتماعي نسل دوم و سوم استفاده كند.

وي افزود: براي اولين بار حمايت خود را از هاشمي رفسنجاني  به عنوان كانديداي رياست جمهوري اعلام مي كنيم .

طاهر خاني ادامه داد: ما از هاشمي حمايت مي كنيم زيرا با نگاهي به دو دولت گذشته وي متوجه مي شويم كه بعد ازامام خميني(ره)  وي نظر ويژه اي نسبت به جوانان داشته اند. و در دهه اول انقلاب ميانگين  سني مديران 26 سال بود در حالي كه اكنون به 47 سال رسيده است.

وي افزود: حمايت ما از هاشمي به دليل اقتدار و قدرت وي در مذاكرات و موضع گيري در مسائل اجرايي كشور است . توسعه اقتصادي نيز جزو اهم تلاش هاي وي بوده است و بايد در نظرداشت توسعه اقتصادي به دنبال توسعه سياسي ، اجتماعي و فرهنگي خواهد بود.

سخنگوي ائتلاف نسل دوم و سوم ايران با اشاره به سياست خارجي هاشمي رفسنجاني گفت: در دوران 8 ساله رياست جمهوري وي هيچ دولتي به خود اجازه تعددي به ملت باشكوه جمهوري اسلامي ايران را نداد و هيچ قدرت خارجي جرات بيان تهديد جدي به ايران را پيدا نكرد.

مرتضي لطفي مدير مسوول روزنامه كاروكارگر نيز در سخناني اظهار داشت: از يك سال پيش 60 گروه و حزب گرد هم آمدند و با بررسي پيرامون كانديداي احتمالي و جمع بندي مطالبات مردم برنامه ريزي كنند و برگزاري 400 جلسه در يك سال گذشته نشان از پيگيري مستمر ما دارد.

وي ادامه داد: تشكيل كميته هاي اقتصادي ، اجتماعي ، سياسي ، فرهنگي و تعامل بين المللي از جمله اقدامات اين گروه بوده است كه كارخود را  با سه ماموريت آغاز كردند. اول : دعوت از آقاي هاشمي براي حضوردر انتخابات رياست جمهوري دوم : تشويق مردم به حضور حداكثري در انتخابات خصوصا نسل دوم و سومي ها  و سوم:  پيگيري مطالبات مردم و خواستگاههايشان  با برگزاري ميزگرد و پرسش و پاسخ .

مدير مسوول روزنامه كارو كارگر با اشاره به ويژگيهاي شخصي هاشمي گفت: اعتدال و خرد ورزي در آقاي هاشمي كشور را به سمت رفاه ، تامين اجتماعي ، آزادي ، توسعه سياسي و توجه به مطالبات زمان خود مي كشاند.

دكتر محمد صادق  محفوظي رييس مركز دائره المعارف انسان شناسي از ديگر سخنرانان اين جلسه گفت: جملاتي را كه جريانهاي تند رو چپ سالها پيش بر عليه هاشمي بيان مي كردند امروز از زبان  جريانهاي تندروي راست  به گوش مي رسد.

وي ادامه داد: كسي كه  11 سال در زندان با تحمل و بردباري از يك ساحت مقدس دفاع مي كند و داراي استدالالها و مبادي فكري درستي است  شايسته مقام رييس جمهوري را دارد.

وي افزود: اما عده اي با نوشتن شعارهاي غير واقع بر در و ديوار شهر كار سخيف و زشتي را براي تخريب آقاي هاشمي به كار مي برند، بايد در نظرداشت هر كسي صبر و تحمل آقاي هاشمي را ندارد .

گفتني است: دكتر  مبيني  دبير كميته زيربنايي مجمع تشخيص مصلحت نظام و سيد صادق موسوي دبير ستاد روحانيون  ستاد تبليغاتي هاشمي از ديگر افراد حاضر در اين همايش بودند.

کد خبر 193478

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =