حاميان اصلاح طلب دكتر قاليباف در بيانيه اي اعلام كردند : حضور آقاي دكتر قاليباف در صحنه سياسي و انتخابات ،بسياري از معاملات سياسي موجود و مورد انتظار را بر هم زد و ايشان به سرعت حاميان زيادي از نيروهاي چب و راست و مستقل را به خود جذب نمود .

به گزارش خبرگزاري "مهر" در بيانيه حاميان اصلاح طلب دكتر قاليباف كه از جمعي از اعضاي شوراي عمومي دفتر تحكيم وحدت در دهه 70 و 80، جمعي از مسئولان و اعضاي ستادهاي انتخاباتي خاتمي در سال 76 و جمعي از اعضاي انجمن هاي اسلامي دانشجويان سراسر كشور تشكيل شده  آمده است : ما به عنوان بخشي از حماسه سازان جنبش اصلاحات در سال 76 ضمن احترام به تمامي كانديداهاي نهمين دوره انتخابات رياست جمهوري دلايل حمايت از دكتر قاليباف را به شرح ذيل اعلام مي داريم .

در شرايطي كه اكثريت صاحبنظران سياسي انتخابات اين دوره را تقابل شديد بين جريانهاي سياسي موجود در كشور قلمداد مي نمودند و انتظار بر اين بود كه جريانهاي چب و راست در مقابل هم به رقابت انتخاباتي بپردازند حضور آقاي دكتر قاليباف در صحنه سياسي و انتخابات ،بسياري از معاملات سياسي موجود و مورد انتظار را بر هم زد و ايشان به سرعت حاميان زيادي از نيروهاي چب و راست و مستقل را به خود جذب نمود .

در يك برسي اجمالي از اوضاع كانديداها و با توجه به سوابق آنها جمعي از نيروهاي اصلاح طلب عليرغم اينكه تمام آرمانهاي خود را در شخص اقاي قاليباف متبلور نمي ديدند ،تصميم گرفتند از مديري كه در سابقه مديريتي خود و ويژگيهاي مديريتي متحول كننده مورد نظر را دارا  مي باشد حمايت كنند تا شايد حال كه امكان رسيدن به آرمان هاي اصيل انقلاب در حداكثر ممكن وجود ندارد و نظام اسلامي در بعد مديريتي خود دچار چالش شديد شده است و عدم خروج از اين چالش موجوديت نظام را به خطر خواهد انداخت، با انتخاب دكتر قاليباف مديريت كشور سامان يافته و بسترهاي لازم جهت رشد همه جانبه كشور فراهم شود.

در شرايط كنوني كشور و در زماني كه جريان هاي سياسي موجود در كشور تمام نسخه هاي حكومتي خود را براي اداره بهينه مملكت پيچيده و هر كدام بر اساس معيارهاي خود از آن دفاع مي كند. انتظارات و مطالبات مردم از انقلاب و نظام اسلامي كه پس از سقوط رژيم شاهنشاهي اداره امور كشور را به دست گرفت به صورت نيمه تمام بر زمين مانده است و هيچكدام از نسخه هاي پيچيده شده نتوانست عموم مردم را اقناع كند.

به همين خاطر است كه عموم مردم همراه با انديش مندان و روشنفكران جامعه زمزمه مي كند كه بايد كاري كرد چرا كه پس از ربع قرن خواسته هاي مردم كه شعار اساسي انقلاب مردم بيان شد در استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي به معناي واقعي خود هنوز محقق نشده است، عدالت اجتماعي چندان جايگاهي كشور ندارد، فاصله طبقاتي مردم را رنج مي دهد، تبعيض و فساد اداري وجود دارد، پيشرفت و رفاه اقتصادي براي مردم محقق نشده است و شاكله مديريت كشور جهت مشخصي را به مردم نشان نداده است و نظام اسلامي با چالش عدم تحقق و خواسته هاي اساسي مردم روبرو شده است.

در اين شرايط انتخاب رئيس جمهور دوره نهم نقش بسزايي در جهت بخشيدن به تحقق خواسته هاي مردم دارد. چنانچه بخواهيم نسخه هاي قبلي را با رويكردهاي مورد ادعاي جديدشان تجويز كنيم اشتباه كرده و يقيناً در آينده اي نزديك پشيمان خواهيم شد. چرا كه شاكله اصلي سيستمهاي گذشته فرسوده شده و با كمي تغييرات و تعميرات، توان پاسخگويي لازم جهت ايجاد تغييرات و تحول اساسي در مديريت كشور را ندارد، بايد پذيرفت زمان براي تغيير رويكرد جريان هاي سياسي موجود خيلي دير شده است و مردم با مطالبات مورد نظرشان از آنها خيلي جلوتر گام برداشته اند، و لذا جريان مطالبات مردم فكر جديدتر با پتانسيل بالاتر و با رويكردي مشخص و همراه با مردم و از جنس عموم مردم را مي طلبد تا بتواند چالش به جا مانده از نسخه هاي قبل را بپوشاند و يك گام جلوتر نيز بگذارد.

از اين جهت نگرش ما به مقوله انتخابات اين دوره به صورت سنتي و حزبي و عادت سياسي نيست و به دنبال راهكار عملي براي خروج از بن بست پيشرفت اصلاحات در كشور هستيم، ما معتقديم راي به قاليباف مخالفت با خاتمي نيست بلكه تلاش در جهت تحقق عملي تر خواسته هاي ايشان است. راي به قاليباف از بين رفتن سياسي بدست آمده در دوران خاتمي نيست بلكه تلاش در جهت حفظ و ارتقاء اين فضا است, راي به قاليباف راي تحول و عملگرايي و توانمند سازي مديريت كشور است. راي به قاليباف، راي به وفاداري و امانت داري و قانون گرايي است.

انتخاب دكتر قاليباف به منزله تجويز نسخه سومي است كه كشور را از بن بست موجود خارج خواهد كرد، چرا كه خروج از بن بست موجود نيازمند، مديريت تحول گرا و مقتدر عملي همراه با مشي و نگرش مردم سالارانه است.

اگر 24 سال حضور قاليباف در صحنه هاي مختلف مديريتي را منصفانه تحليل كنيم و براساس عقلانيت سياسي اجتماعي قضاوت كنيم. توانمنديهاي خاص مورد نياز جامعه در سوابق ايشان كه نشات گرفته از نبوغ و توان ذاتي و فردي ايشان است قابل درك و مشاهده است.

لذا ما اعلام مي داريم در رفتار و اهداف سياسي خود از سال 76 تا به حال به هيچ وجه تغيير جهت نداده ايم و امروز همان هدفي را دنبال مي كنيم كه در سال 76 بدنبال آن بوده ايم و معتقديم دلت خاتمي با تمامي مشكلات سر راه خود توانست به قسمتهاي عمده اي از مطالبات مردم جامعه عمل بپوشاند و اثرات خود را به صورت زيربنايي در جامعه گذاشت و در واقع فنداسيون جامعه مدني را پي ريزي كرد و امروز نوبت ساختن بناي جامعه مدني است و اين محقق نمي شود مگر مديريت پروژه به دست افراد توانمند و عملگرا بسپاريم تا در آينده اي نزديك شاهد شكوفايي جامعه در همه جهات آن باشيم. در غير اينصورت فضاي جنگ سرد سياسي فرصت هرگونه اقدام عملي را از جامعه خواهد گرفت و ما معتقديم دكتر قاليباف و همفكران ايشان با رفتاري مبتني بر عقلانيت و مردم گرايي و با تكنولوژي فكر مبتني بر نبوغ ذاتي خود و خرد جمعي، كشور را در حد مطلوب اداره خواهند كرد.

کد خبر 193502

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =