چاره اي جز پيوستن به سازمان جهاني تجارت نداريم

براي رسيدن به رشد و توسعه اقتصادي كشور راهي جز پيوستن به سازمان جهاني تجارت وجود ندارد و فقط بايد براي كاستن از تبعات منفي آن تلاش كرد.

عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار اقتصادي مهر با بيان اين مطلب افزود: ورود به سازمان جهاني تجارت ، ورود به ميدان مسابقه است و نمي شود كسي را قبل از مسابقه برنده يا بازنده اعلام كرد.
عبدالله پور حسيني افزود: ما بايد قبل از پيوستن به سازمان جهاني تجارت ، با تلاش فراوان ، بهروري را بالا ببريم و با افزايش كيفيت كالاهها و كاهش قيمت زمينه را براي كاهش تبعات ورود به سازمان جهاني تجارت فراهم كنيم . وي همچنين كاهش تعرفه ها را براي ورود به اين سازمان لازم دانست .
وي در عين حال خاطر نشان كرد: از آنجا كه كشور ما وارد كننده است ، اگر باز هم به فكر واردات بيشتر باشيم بايد نگران پيوستن به سازمان جهاني تجارت باشيم زيرا در اين صورت بايد به طور مداوم امتياز و تعرفه را كاهش دهيم .
پور حسيني خاطر نشان كرد با افزايش توليد و صادرات مي توانيم از امتيازات سازمان جهاني تجارت استفاده كنيم .
وي ميزان صادرات سالانه كشور را كمتر از سه دهم درصد ( يك در هزار) صادرات غير نفتي جهان عنوان كرد و افزود با افزايش صادرات به يك درصد به مرز صادرات متناسب با وزن جمعيت جهان مي رسيم كه اين هم باز با توجه به ظرفيتها
و تواناييهاي كشور بسيار ناچيز است.
عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت اگر مي خواهيم كشوري صادراتي باشيم بايد از هم اكنون تلاش كنيم كه موانع توليد و صادرات را از بين ببريم.
پورحسيني به اقدامات مجلس در اين زمينه اشاره كرد و گفت: مجلس با اصلاح قانون مالياتهاي مستقيم ، يكي از موانع رشد توليد و صنعت كشور را برطرف كرد. وي يكسان سازي نرخ ارز و قانون تجميع عوارض را از اقدامات ديگر مجلس شوراي اسلامي برشمرد و افزود سند توسعه صنعتي كشور هم تصويب و تقديم مجلس شده است .

کد خبر 19461

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =