ضرورت اعطاي تسهيلات  ويژه براي اصلاح  بافت فرسوده تهران

عضو شوراي اسلامي شهر تهران گفت : اصلاح بافت فرسوده تهران يك ضرورت غير قابل ترديد است كه با توجه به مشكلات مالي پيش رو ،تدوين سياستهاي تشويقي و اعطاي تسهيلات ويژه براي آن الزامي است .

 دكتر حمزه شكيب  در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر  افزود: شوراي عالي شهر سازي ومعماري با توجه به ضرورت اصلاح مناطق فرسوده و قديمي تهران، اين مناطق را  از شمول مصوبه اخير خود خارج كرد كه  گام مثبت و مهمي  براي اصلاح بافت فرسوده تهران محسوب مي شود اما نوسازي اين مناطق نيازمند يك نگاه ويژه  و اجراي سياستهاي تشويقي خاص است .

 وي ادامه داد: بخش مهمي ازشهر تهران به خصوص در مناطق جنوبي اين شهر كاملا فرسوده و قديمي هستند كه هر لحظه ممكن است  حادثه و تلفات جاني ومالي  جديدي به وجود آورند به همين علت بايد هرچه زودتر به شناسايي و اصلاح اين مناطق اقدام كرد تا ازهزينه هاي جاني ومالي ناگهاني جلوگيري شود.

وي گفت : با توجه به تغييري  كه در مصوبه شوراي عالي شهرسازي ومعماري به وجود آمد از اين پس  مالكان و انبوه سازان مي توانند براي نوسازي و انبوه سازي در مناطق فرسوده تهران اقدام كنند و طرحهاي خود را براي نوسازي ساختمانهاي مسكوني ، تجاري و اداري - تجاري در اين مناطق ارائه كنند.

 وي افزود: شناسايي مناطق و ساختمانهاي  فرسوده و قديمي در تهران كار مشكلي نيست و در گذشته نيز تحقيقات و مطالعات كاملي   در  اين زمينه انجام شده ،  به طوري كه با تدوين مشخصات سازه هاي  فرسوده مانند گذشتن مدت طولاني از زمان ساخت آن يا رعايت نشدن اصول مقاوم سازي در آنها مي توان به راحتي اين سازه ها را شناسايي  و براي اصلاح آن اقدام كرد.

 وي تاكيد كرد : اصلاح بافت فرسوده  تهران نيازمند سياستهاي تشويقي مانند اعطاي وام با بهره اندك و تخفيفهاي ويژه است كه اميدواريم با اجراي اين سياستها حضور تعداد قابل توجهي از انبوه سازان وسرمايه گذاران بخش خصوصي را براي  اصلاح و نوسازي هر چه سريعتر در اين مناطق  شاهد باشيم.

کد خبر 19516

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =