همايش "سنگرداران جوان در پايگاههاي ايمان "برگزار شد

در پنجمين روز از هفته جهاني مساجد و در "همايش سنگرداران جوان در پايگاههاي ايمان " كه صبح امروز در مهديه تهران برگزار شد رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد گفت : آنهايي كه فكر مي كنند جوانان ايران از دين فاصله گرفته اند ، بيايند شور و شعف را در چهره اين عزيزان ببينند .

به گزارش خبرنگار فرهنگي "مهر" ،  آيت الله حسين ابراهيمي ، رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد با اشاره به اينكه برگزاري اين همايش با دو مناسبت مهم ،  يعني هفته دولت و هفته مساجد مصادف شده است گفت : شما جوانان ايران اسلامي بايد بدانيد     آينده ساز كشور خود هستيد و براي اينكه سازنده اي مناسب باشيد لازم است نسبت به معارف ديني خود شناخت و آگاهي لازم را كسب كنيد .
وي يكي از راههاي كسب آگاهي را مطالعه در زندگي ائمه اطهار اعلام كرد و افزود : شما خواهران عزيز مي توانيد با مطالعه زندگي بانوي بزرگوار اسلام ،  فاطمه زهرا (س)  و شناخت تمام جوانب زندگي آن حضرت ، از روش زندگي ، اخلاق ، رفتار و منش ايشان به عنوان الگويي برتر و سازنده براي زندگي خود استفاده كنيد و مطمئن باشيد با چنين روشي خوشبختي و سعادت دنيا و آخرت خود را تضمين كرده ايد .
رئيس مركز رسيدگي به امور مساجد تأكيد كرد : جواني ، مرحله اي بسيار حساس و سازنده در زندگي اشخاص است كه بايد بهترين بهره را از اين دوران  برد و در صورتي كه اين دوران  از دست برود ،  دستيابي به سعادت بسيار دشوار و در برخي موارد غير ممكن خواهد شد .
وي خطاب به جوانان حاضردرمراسم گفت : فرصت مغتنم جواني را از دست ندهيد و بدانيد همه سعادتمندان با بهره گيري از اين دوره از زندگي خود  به سعادت و كمال رسيده اند .
آيت الله ابراهيمي در ادامه سخنان خود از همه دختران جوان خواست با قرار گرفتن در مسير صحيح و طي راه سعادت و كمال ، الگويي مناسب براي سايرين باشند .
وي تصريح كرد : شايسته است  فعاليت مساجد به گونه اي باشد كه در سازندگي روح و روان نسل جوان جامعه به خوبي ايفاي نقش كنند .
پيش از سخنان آيت الله ابراهيمي ، فاطمه زعفراني ، معاون امور زنان مركز رسيدگي به امور مساجد ،  در سخناني به نقش والاي زنان در جامعه اسلامي اشاره كرد و گفت : همه زنان ايران اسلامي بايد به زن بودن خود افتخار كنند .
وي زنان را پرچمداران سازندگي و بقاي جامعه معرفي كرد وافزود : علي رغم تمام ظلم هايي كه در طول تاريخ به زنان روا شده اما همواره اين قشر از جامعه عامل بقا و ماندگاري نسلهاي مختلف بوده اند و هرگز نمي توان نقش ارزنده  آنها را در اداره  مسائل خانوادگي واجتماعي ناديده گرفت .
وي در ادامه به نقش حساس  مساجد در سازندگي و پالايش روح و افكار نسل جوان جامعه  اشاره كرد و افزود : مساجد مي توانند بابرگزاري نشست هايي درمورد آئين و بهداشت  ازدواج ، آئين همسرداري و همچنين برگزاري نشست هايي در مورد عوامل تحكيم خانواده ، نقش و جايگاه خود را به عنوان پايگاههايي معنوي ، فرهنگي و سازنده ، به خوبي اثبات و تكميل كنند .
وي از همه مديران مساجد خواست جوانان رادر پيمودن راه زندگي  و همچنين  ارتقاء سطح علمي و اخلاقي كمك كنند .
معاون امور زنان مركز رسيدگي به امور زنان تأكيد كرد : رشد و بالندگي زنان ، سلامت ، پويايي و سعادت  جامعه را بدنبال خواهد داشت .
همايش "سنگرداران جوان در پايگاههاي ايمان " ،  همزمان با پنجمين روز از هفته جهاني مساجد و با عنوان " مسجد ، نوجوانان و وجوانان " ، با حضور جمع كثيري از دختراني كه حضوري  فعال درمساجد دارند صبح امروز در مهديه تهران برگزار شد.
در اين مراسم  از برندگان مسابقه " فاطمه ، در آئينه قرآن " تقدير و هدايايي به رسم يادبود  به آنان اهدا شد .
گفتني است مشابه چنين برنامه اي ، همزمان درسراسر كشور برگزار مي شود .
کد خبر 19524

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =