عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه سوء مديريت ها در وزارت بهداشت و درمان باعث شده تا وضعيت دارو در كشور بحراني شود.

دكتر حسينعلي شهرياري در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر گفت: كميسيون بهداشت و درمان سعي كرده تا بودجه مورد نياز وزارت بهداشت را تامين كند، اما مشكلات و مسايلي كه در حوزه بهداشت و درمان و بخصوص دارو در كشور وجود دارد، تنها مربوط به عدم تامين اعتبار نيست.

وي تصريح كرد: هفته گذشته معاون دارو و غذا وزارت بهداشت و درمان در مجلس حضور يافت و در خصوص وضعيت دارو گزارشاتي را ارايه داد كه در آن هيچ نشاني از مشكلات موجود نبود.

عضو كميسيون بهداشت و درمان خاطر نشان كرد: به همين دليل كميسيون رسيدگي به وضعيت دارو را به مركز پژوهش هاي مجلس سپرده است تا در خصوص مشكلات موجود كارهاي كارشناسي صورت گيرد.

دكتر شهرياري گفت: البته ما مي توانيم اميدوار باشيم كه دولت آينده با روي كار آوردن مسوولين شايسته در امر بهداشت و درمان گامي موثر در رفع اين مشكلات بردارد.

وي افزود: كساني كه در راس نظام بهداشت و درمان قرار مي گيرند بايد افرادي باشند كه دغدغه اصلي شان مشكلات مردم و رفع تبعيض ها و معضلات باشد،  مساله اي كه در حال حاضر در وزارت بهداشت و درمان مورد توجه نيست.

دكتر شهرياري اظهار داشت: در بحث قاچاق دارو و بازار سياه ايجاد شده در اين رابطه بايد به گونه اي عمل كرد كه جايي براي اما و اگرهاي رايج نباشد، بازار سياه دارو علاو ه بر اين كه مشكلات اقتصادي بسياري براي مردم به وجود مي آورد جان بيماران را نيز تهديد مي كند، براي از بين بردن اين بازار سياه بايد كيفيت داروهاي داخلي را بالا برده و دسترسي مردم به داروهاي مورد نياز خارجي را آسان كنيم.

عضو كميسيون بهداشت و درمان گفت: دولت آينده بايد قبل از هر چيز به وضعيت بهداشت و درمان و مهم تر از همه وضعيت دارو رسيدگي كند، در حال حاضر بيماران خاص نيز با مشكلات بسياري در اين زمينه دست به گريبانند.

 

کد خبر 199802

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =