ایرانی‌گری شعار بهائیان است/ هشدار درباره طرح حکومت صالحان و تعابیری برای چاوز

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: هیچ وقت ایرانی بودن نباید جای اسلام را بگیرد، ایرانی گری شعاری است که بهایی ها هم می گفتند و این افتخار نیست. باید بدانیم که هیچ چیزی در عالم قابل مقایسه با اسلام نیست و همه چیز فدای اسلام است و هر چیزی در پرتو اسلام رشد می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان رهبری بعداز ظهر امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله خوشوقت در مسجد دانشگاه صنعتی شریف به مشکلاتی که در فقدان یک عالم برای جامعه ایجاد می شود و خلأیی که در اسلام ایجاد می کند اشاره کرد و افزود: بستگی به اینکه عالم چه نقشی در شئون مختلف اسلام دارد و اسلام را تا چه اندازه درک کرده و در کدام یک از ابعاد اسلام مهارت و تخصص دارد، در جامعه اثر می گذارد.

عضو شورای فقاهتی جبهه پایداری تصریح کرد: از دست رفتن علما بسته به رشته ای که در آن تخصص دارند در جامعه رخنه ایجاد می‌کند. فقیهی که در حوزه اخلاق تخصص دارد بعد از مرگش در این حوزه رخنه ایجاد می شود و آنهایی که در همه علوم و بسیاری از علوم تخصص دارند ، رفتنشان رخنه ها ایجاد می کند.

وی به تاریخچه فقه و فقها اشاره کرد و گفت: در قرن های اخیر بیش از 90 درصد فقها تنها در مسائل عبادی و فردی زندگی تخصص داشتند و بزرگانی که در حوزه های دیگر از جمله سیاست در اسلام تخصص داشته باشند نادر هستند.

آیت الله مصابح یزدی خاطرنشان کرد: در دوران طاغوت وضعیت روحانیت ضعیف بود. مسائل سیاسی یک ارزش منفی بود و تلقی عموم مردم بر این بود که عالم دینی تنها در مراسم های خاص مانند عزاداری قرآن می خواند.
 
ایشان با قرائت حدیثی درخصوص فقدان دانشمندان با بیان اینکه مقصود حدیث از لطمه عالمان از دنیا رفته، فقدان علمای دین است، تصریح کرد: دانشمندان دیگر هم برای جامعه زحمت می‌کشند و مفید هستند اما آنچه در این حدیث قید شده بر عالمان دینی دلالت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تعبیر مردم در ادوار گذشته از یک عالم دینی، فردی با تقوا و بی و سرو صدا و معمولا خشک بود، بیان کرد: از نظر آنها حساب سیاست از حساب دین جدا بود و در همین شرایط امام خمینی در میدان مبارزات سیاسی یکه و تنها بود. البته کسان دیگری هم بودند اما امام خمینی یک نفر بود .

آیت الله مصباح با بیان اینکه مهمترین خدمتی که امام خمینی به فقه اسلام و شیعه کرد این بود که نشان داد بخش عظیمی از فقه مربوط به مسائل سیاسی و اجتماعی است، اظهار داشت: در نگاه مترقی ایشان به فقه بیشتر احکام دین مربوط به مسائل سیاسی و اجتماعی است و البته ایشان با همین نگاه همه مسائل حکومتی را خود تعیین کردند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی تصریح کرد: اگر امروز ما سوگوار آیت الله خوشوقت هستیم باید بدانیم که ایشان یک فرد عادی نبود بلکه تعلیم دیده امام راحل بود و اسلام را طوری که امام به او تعلیم داد شناخت.

ایشان با بیان اینکه آیت الله خوشوقت در همه مراحل به دور از خودنمایی، مطرح کردن خود و شهرت بود و بسیار آرام بود، گفت: ما که نمی توانیم کاری کنیم تا جای ایشان پر شود، لااقل می توانیم کاری کنیم که دیگران تشویق شوند در آینده راه ایشان ادامه پیدا کند و صدها خوشوقت در جامعه ما پدید بیاید.

آیت الله مصباح یزدی گفت: به برکت امام (ره) امروز بچه های کوچک ما هم می دانند که دخالت در امور سیاسی مانند نماز خواندن واجب است و این همان چیزی است که یک روز ارزش منفی داشت.

ایشان با اشاره به اینکه هنوز هم در گوشه و کنار افرادی هستند که تفکرات متحجرانه دارند، بیان کرد: مسئله ولایت فقیه در کشور ما مانند خورشید است و دست هایی در کار هستند تا این عنصر اصلی حکومت اسلامی که به برکت خون شهدا حاصل شده را کمرنگ کنند.

رئیس موسسه پژوهشی امام خمینی(ره) تصریح کرد: می‌گویند ولایت فقیه همان است که در قانون آمده در حالیکه کسانی که چنین ادعایی می کنند باید بدانند قبل از پیروزی انقلاب و تدوین قانون اساسی هم اصل ولایت فقیه و ولی فقیه بوده و همین جایگاه و شخص نظام سابق را سرنگون کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه انتقادات خود نسبت به کسانی که ولایت فقیه را «در قانون» می خوانند، با بیان اینکه همه می دانند اصلاح قانون اساسی طبق روال قانونی ممکن و شدنی است، گفت: آنها که می‌گویند ولایت فقیه همانی است که در قانون آمده باید پاسخ بدهند که اگر قانون اساسی اصلاح شد و این ماده مهم حذف شد، آیا قائل به ولایت فقیه نخواهند بود؟

آیت الله مصباح یزدی با تاکید بر اینکه این دسته از افراد باید بدانند ما پیرو تئوری و اندیشه‌ ای هستیم که امام به ما یاد داده است، گفت: امام می فرماید رئیس جمهور منتخب مردم اگر از طرف ولی فقیه نصب نشود طاغوت و اطاعت امر از او حرام است.

ایشان با بیان اینکه تاریخ به ما می‌گوید قاتلان سیدالشهداء خلیفه مسلمین شدند در حالیکه سگباز و شراب‌خوار و میمون‌باز بودند، تاکید کردن: ولایت فقیه همانند آفتاب روشن حقیقتی غیرقابل انکار است اما برخی خودشان را رقیب ولی‌فقیه می‌دانند و فکر می‌کنند می‌توانند ولی فقیه را از صحنه خارج کنند همانطور که علی(ع) را از صحنه خارج کردند.

عضو مجلس خبرنگان رهبری تأکید کرد: هیچ وقت ایرانی بودن نباید جای اسلام را بگیرد، ایرانی گری شعاری است که بهایی ها هم می گفتند و این افتخار نیست. باید بدانیم که هیچ چیزی در عالم قابل مقایسه با اسلام نیست و همه چیز فدای اسلام است و هر چیزی در پرتو اسلام رشد می کند.

وی تصریح کرد: اگر کسی بگوید دوران اسلام گرایی گذشته، فردا می گوید دوران خداپرستی و اخلاق نیز گذشته است. مگر اومانیست ها و نسبیت گرایان اکنون نمی‌گویند؟ یک روز می گویند هم جنس گرایی خوب است و روز دیگر ممکن است بگویند بد است.

آیت الله مصباح یزدی با تاکید بر اینکه اصل اسلام ولایت فقیه است، تصریح کرد: در کدام یک از کشورهای دنیا رهبری سراغ دارید که با چنین طهارت و قداست و عشق به مردم و گذشت، به اسلام و مسلمین خدمت کند.

وی خطاب به حاضران گفت: مراقب باشید حرفهای غلط نگویند، نیایند بگویند از حکومت صالحان حرف می‌زنیم و رئیس‌جمهور ونزوئلا را مطرح کنند. ما در یک کلام قائل به اسلام، احکام اسلامی و در عمل به نایب امام زمان(عج) که همان ولی‌فقیه است، هستیم.

وی ادامه داد: اولین وظیفه در مقابل امدادهای خداوند به جامعه ما اصالت اسلام است. اسلام همان است که خدا و پیغمبر گفته اند . تفسیرهای دیگر شیطان است و می خواهند ما را از مسیر خارج کنند.

کد خبر 2013965

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =