اولين روز مذاكرات شش جانبه به آرامي و بدون مشكل پيش رفت

اولين روز مذاكرات شش جانبه كه براي حل بحران هسته اي كره شمالي برگزارشد به آرامي و بدون مشكل پيش رفت .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از شبكه خبري آسيا، مذاكرات شش جانبه كه امروز با حضور كشورهاي آمريكا ، روسيه ، ژاپن ، كره جنوبي ، كره شمالي و چين در پكن برگزار شد مذاكراتي آرام و بدون مشكل توصيف شده است .
بنابر اين گزارش  نمايندگان كشور هاي مذكور امروز پشت در هاي بسته مذاكرات خود را شروع كردند .
بيشترين زحمت اين مذاكرات بر دوش چين بوده كه ميزباني آن را برعهده گرفت و توانست با رايزني هاي بي وقفه كشورهاي مذكور را به دور هم جمع كند .
در حاليكه پكن شركت كنندگان اين مذاكرات را به آرامش و صبر دعوت كرده است  انتظار مي رود كه با مطرح شدن موضوعات پيچيده بعدي توسط كشورهاي شركت كننده حل بحران هسته اي كره شمالي با مشكل مواجه شود .
در اين مذاكرات نمايندگان هريك از كشور هاي شركت كننده با دستور خاصي از سوي رهبران خود به پكن آمده اند و درحاليكه ژاپن خواستار مطرح كردن مسئله ربودن شهروندان ژاپني در طول جنگ سرد است ، كره جنوبي خواستار ادامه سياست آشتي  با همسايه شمالي خود است و چين نيز در اين ميان اميدوار است كه در گيري بين آمريكا و كره شمالي به زودي خاتمه يابد .
ناظران آگاه مي گويند مطرح  كردن برنامه هاي هسته اي كره شمالي مي تواند نگران كننده باشد و اين مذاكرات رااز هدف اصلي خود دور سازد .
گرچه اظهار نظر در اين برهه از زمان خيلي زود به نظر ميرسد اما ناظران سياسي معتقد ند كه بهترين راه براي برقراري صلح در شبه جزيره كره امضاي يك توافقنامه صلح است .
با اين حال در حال حاضر بهترين راه براي برقراري صلح در شبه جزيره كره اين است كه آمريكا همان ضمانتهاي امنيتي را كه در  سال 1990  به اوكراين داد دراختيار كره شمالي قرار دهد .

کد خبر 20190

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =