رهبر معظم انقلاب : مشروعيت تمام مسوولان به عدالت خواهي و مبارزه  آنها با تبعيض و فساد ، وابسته است

در چهارمين روز از هفته دولت ، رئيس جمهوري و اعضاي هيات دولت ظهر امروز با مقام معظم رهبري ديدار كردند.


به گزارش خبرگزاري مهر، رهبر معظم انقلاب اسلامي ظهر امروز در ديدار رييس جمهور و اعضاي هيات دولت با قدرداني از خدمات و تلاشهاي فراوان آقاي خاتمي و هيات وزيران براي پيشرفت كشور و بهبود وضع عمومي جامعه تاكيد كردند: همراهي مردم با نظارت و دولت، عامل اصلي توفيقات بدست آمده در سالهاي پس از پيروزي انقلاب است و مسوولان كشور در بخشهاي مختلف بايد بگونه اي عمل كنند كه ملت عزيز ايران، همچنان در صحنه حضور داشته باشد.
حضرت آيت الله خامنه اي همچنين با تكريم ياد شهيدان دولت بويژه رجايي و باهنر، اطلاع رساني كامل و هنرمندانه در مورد اقدامات و تلاشهاي گسترده دولت را موجب آگاهي مردم از دلسوزي مسوولان و اميدواري بيشتر آنان به "آينده نظام و بهبود وضع معيشتي" خود دانستند و صدا و سيما، مطبوعات و در درجه اول هيات وزيران را به اين امر مهم، توصيه كردند.
ايشان برنامه ريزي دولت براي كنترل تورم و اقدامات ماههاي اخير براي مهار كردن افزايش قيمتها را خوب و موجب خرسندي مردم ارزيابي كردند و افزودند: ضمن اطلاع رساني كامل به مردم در مورد اين تلاشها، مقابله با افزايش قيمتها را مثل ماههاي اخير، هميشه، بطور جدي پيگيري كنيد.
حضرت آيت الله خامنه اي تلاش براي بهبود و تسهيل زندگي مردم و انجام دادن اقدام زيربنايي و سازندگي را دو وظيفه اصلي دولت خواندند و خاطر نشان كردند: نتايج كارهاي ميان مدت و بلند مدت هم، نهايتا در خانه و سفره مردم ديده خواهد شد، اما لازم است كه به نيازهاي روزمره مردم با ظرافت و دقتي مضاعف توجه شود.
ايشان در تبيين راههاي استمرار حضور مردم در صحنه و افزايش همراهي و همگرايي آنان با نظام و دولت، به عدالت خواهي و مبارزه بافساد و تبعيض اشاره كردند و افزودند: تكليف اصلي مسوولان كشور، تلاش براي استمرار عدالت است و مشروعيت همه مسوولان كشور در هر رده و مقامي به عدالت خواهي آنها و مبارزه شان با تبعيض و فساد، وابسته است، بنابر اين هر مسوولي دنبال استقرار عدالت نباشد، حضورش درآن پست و مقام نامشروع است.
حضرت آيت الله خامنه اي با تاكيد بر لزوم آباد كردن دنياي مردم در كنار توجه كامل به مسائل معنوي و اخروي افزودند: ايجاد دنياي حقيقتا آباد مردم، به استقرار عدالت در كشور بستگي دارد چرا كه اگر رشد اقتصادي و درآمدهاي كشور افزايش يابد اما عدالتي در كار نباشد، تنها دنياي عده اي خاص آباد مي شود، در حاليكه اسلام بدنبال بهبود وضع زندگي عموم مردم است.
رهبر معظم انقلاب مبارزه با عناصر افزون طلب و پرهيز از اعطاي فرصتهاي خاص به افراد خاص را، موجب افزايش اميدواري مردم برشمردند و خاطرنشان كردند: لازمست مبارزه با مفاسد اقتصادي، باقوت و با ميدانداري دولت ادامه يابد و مصوبات خوب  ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي، در پيچ و خمهاي اداري، از اجرا باز نماند.
ايشان پرهيز از ايجاد تشنج سياسي در جامعه را از ديگر عوامل تداوم همراهي ملت با نظام و اميدواري آنان به آينده خواندند و خاطر نشان كردند: مجادلات بي مورد، فضاي سياسي كشور را زهرآگين و مردم را افسرده مي كند و در نهايت به ضرر نظام و همه جناحها تمام مي شود بنابر اين همه مسوولان و گروهها و جناحها بايد از ايجاد تشنج هاي سياسي بشدت پرهيز كنند و فضايي منطقي، معتدل و معقول در كشور بوجود آورند.
ايشان با اشاره به انتخابات مجلس هفتم در سال جاري تاكيد كردند: حضور پرشور مردم در اين انتخابات، از نتيجه آن مهمتر است و همه تلاشها بايد بر ايجاد فضايي آرام و دلنشين در جامعه متمركز شود تا انتخابات مجلس هفتم در فضايي پرشور و شوق و با حضور گسترده مردم برگزار شود كه به فضل پروردگار چنين خواهد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي ريشه يابي صحيح مشكلات موجود را از ديگر عوامل افزايش اميدواري مردم خواندند و با اشاره به دو گرايش غلط تبليغات در كشور افزودند: عده اي هرگونه مشكل كوچك و بزرگ را به كليه نظام نسبت مي دهند و تلاش مي كنند قانون اساسي و قواره نظام را زير سوال ببرند، در مقابل عده اي نيز نظام را تنها در رهبري و يا چيزي مثل رهبري خلاصه مي كنند و با مبرا دانستن آن از هر عيب و نقصي، تلاش مي كنند هر مشكلي را به پاي 4، 5 تن از مسوولان يك بخش از نظام بنويسند كه اين هم غلط است.
ايشان غالب مشكلات موجود را ناشي از عملكرد دستگاهها و مسوولان دانستند و تاكيد كردند: براي رفع مشكلات بايد آنها را ريشه يابي كنيم و با نگاهي نقادانه به عملكرد خود، نقاط ضعف و قوت را بشناسيم و با آنها برخورد صحيح كنيم.
رهبر معظم انقلاب اسلامي پرهيز كامل مسوولان از زندگي مرفه را از ديگر عوامل اميدواري بيشتر مردم خواندند و افزودند: نبايد در مسافرتها، كارها و زندگي ما، مسائلي ديده شود كه مردم را دلسرد كند.
ايشان در ادامه تبيين عوامل همگرايي و يا واگراي مردم از دولت، از اقدام جناحهاي عمده سياسي كشور در تبليغ فقدان اقتدار مديريتي در بخشهاي مختلف كشور انتقاد كردند و افزودند: اين دو جناح با انگيزه هاي صد درصد مخالف، هر دو ضعف مديريتي در كشور را تبليغ مي كنند و موجب دلسردي مردم مي شوند اما آيا اينهمه پيشرفت و فعاليت در كشور بدون وجود مديريت هاي مقتدر در بخش هاي مختلف امكان پذير بوه است؟


حضرت آيت الله خامنه اي در همين زمينه افزودند: البته نارسايي ها در مديريت بخش هاي گوناگون وجود دارد كه بايد ترميم شود اما اين نقائص به معناي فقدان مديريت مقتدر در كشور نيست.
حضرت آيت الله خامنه اي با تجليل از دلبستگي قشرهاي مختلف مردم از جمله جوانان به اصل نظام و حضور آنان در اجتماعات ملي وعمومي، از عملكرد تنگ نظرانه دو جناح كشور در برخورد با برخي مسائل انتقاد كردند و افزودند: متاسفانه يك جناح بعنوان سختگيري ديني و جناح ديگر بانگاهي انتقادي به نظام با مشاهده اندك چيزي، فورا افراد را بريده از نظام مي خوانند اما واقعيت آن است كه تعداد معاندان با نظام در كشور، بسيار معدود است و قشرهاي مختلف مردم به نظام علاقه مندند، گرچه ممكن است انتقادها و اعتراض هايي نيز داشته باشند كه بايد آنها را شنيد و به آنها ترتيب اثر داد.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنان، توليد را اساس پيشرفت صنعتي، كشاورزي و علمي خواندند و افزودند: با وجود مديران پرتلاش، متخصصان و فناوران خوب و استعدادهاي درخشان، زمينه مناسبي براي افزايش توليد در بخشهاي گوناگون كشور وجود دارد.
رهبر معظم انقلاب همچنين همه دستگاهها را به جدي گرفتن مسئله صرفه جويي فراخواندند و افزودند: در تامين نياز دستگاهها بايد به توليدات داخلي تكيه شود و از خريد و استفاده از كالاهاي خارجي كه مشابه آن در داخل وجود دارد بشدت خودداري گردد.
رهبر معظم انقلاب  وضع  ايران را با اوضاع كشور در زمان پيروزي انقلاب غير قابل مقايسه خواندند و خاطر نشان كردند: اين پيشرفتهاي چشمگير با اتكاي به پروردگار و تكيه بر "هويت ملي و اسلامي و تواناييهاي داخلي" حاصل شده است و سيره مبارك تلاش و مجاهدت براي رضاي الهي كه بي ترديد رضايت مردم را نيز در پي خواهد داشت بايد در كشور ادامه يابد.

کد خبر 20193

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =