وزیران ما اصرار دارند ریزترین خبرها را هم خودشان اعلام کنند

یک استاد ارتباطات گفت: وزیران ما اصرار دارند که ریزترین اخبار را هم خودشان اعلام کنند و حتی درباره سیب‌زمینی هم حرف بزنند اما دادن برخی خبرها کار روابط عمومی‌هاست.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین همایش روز ملی ارتباطات و روابط عمومی با شعار «روابط عمومی را جدی بگیریم» پیش از ظهر امروز چهارشنبه 25 اردیبهشت با حضور مدیران و پیشکسوتان عرصه روابط عمومی در تالار وحدت برگزار شد.

کاظم متولی استاد ارتباطات نیز در این برنامه گفت: یک بخش از ایراداتی که به روابط عمومی‌های ما وارد است،‌ به حاکمیت برمی‌گردد. مشکل اینجا است که وزیران ما اصرار دارند که ریزترین اخبار را هم خودشان اعلام کنند و حتی درباره سیب‌زمینی هم حرف بزنند. آقای وزیر اینها کار شما نیست. بلکه مدیران روابط عمومی‌ها سخنگویان واقعی هر نهادی‌اند که برخی خبرها را باید آن‌ها اعلام کنند نه شما.

وی افزود: یک بار به یکی از وزرا گفتم تو چرا این قدر دوست داری چهره شوی و حتما در تلویزیون باشی و همه حرف‌ها را خودت بزنی؟ مگر شما مسئول روابط عمومی ندارید؟ در پاسخ گفت داریم اما عُرضه ندارند! من هم دوباره در پاسخ به آن وزیر گفتم هر چه باشد مسئول روابط عمومی‌اند و بعد از چند بار اشتباه کار را یاد می‌گیرند. به هر حال این کار، کار آنهاست نه شما.

متولی اضافه کرد: به یاد دارم که 15 سال پیش تلویزیون برنامه خوبی داشت که ارتباط مستقیم مردم و مسئولان روابط عمومی با مردم بود. یعنی مردم می‌نشستند و مسئولان روابط عمومی‌های مختلف هم حضور داشتند و مردم حرف‌ها و انتقاداتشان را مطرح می‌کردند. امیدوارم آقای دارابی این برنامه را احیا کنند.

این استاد ارتباطات خطاب به مدیران روابط عمومی‌های کشور گفت: لطفا مقداری به کارهای تحقیقی، تحلیلی و تفسیری بپردازید. چرا باید این همه در مطبوعات درباره هر چیزی مقاله داشته باشیم ولی مسئولان روابط عمومی‌ها کمترین میزان مصاحبه و گفتگو را داشته باشند؟

این پژوهشگر در زمینه ارتباطات یادآور شد: در طول 30 تا 40 سال پیش، تنها یک صفحه در یک روزنامه چاپ شده که من آن را یادگاری نگه داشته‌ام. آن صفحه درباره جنگل‌ها بود و زیرش این امضا را داشت: «روابط عمومی جهاد سازندگی». اگر کمک لازم است، از بیرون کمک بگیرید. لطفا در زمینه مقالات تحلیلی و تفسیری بیشتر فعال باشید. نمی‌گویم مقالات تبلیغی چون دوست ندارم از این عبارت استفاده کنم.

متولی همچنین گفت: یک فاکتور را هم در کارتان مد نظر داشته باشید و آن هم این است که عاشق کارتان باشید.

کد خبر 2055745

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =