آمادگي دادگستريهاي كشور براي برخورد با تحركات غيرقانوني

رئيس قوه قضائيه گفت: ناظران انتخابات و دستگاه قضايي دقيقا وضعيت انتخابات را رصد مي‌كنند و اگر خداي ناكرده افرادي خارج از چارچوب قانوني تحركاتي انجام دهند قطعا روساي كل دادگستري‌ در استان‌هاي سراسر كشور به وظيفه قانوني خود در اين باره عمل خواهند كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، آيت الله صادق آملي لاريجاني صبح چهارشنبه در جلسه مسئولان قضايي با تاكيد بر اين‌كه مردم بابصيرت ايران اسلامي در روز جمعه 24 خرداد بارديگر حماسه‌اي عظيم خلق مي‌كنند، مسير طي‌ شده را تاكنون بسيار خوب، منطقي و در چارچوب رقابت‌هاي سالم و قانوني انتخاباتي توصيف كرد و گفت: بحمدالله تا به امروز مسير انتخابات از ناحيه كارگزاران برگزاري انتخابات، نامزدها و هواداران آنان بخوبي طي شده است و مردم بابصيرت‌ ما در روز جمعه حماسه‌ سياسي عظيمي خلق خواهند كرد تا بارديگر پايبندي خود را به نظام اسلامي به دنيا ثابت كنند.

رئيس قوه قضاييه تاكيد كرد: تصورات باطل غربي‌ها بويژه آمريكايي‌ها درباره دلسرد كردن مردم از حضور در انتخابات با درايت مسئولان و كارگزاران انتخابات و نامزدها و هواداران آنان و مردم باطل شد و در عرصه رقابت‌هاي انتخاباتي در عين حالي كه اختلاف سلايق بخوبي منعكس شد اما بارديگر ثابت شد كه تمام اختلاف سليقه‌ها در چارچوب حفظ منافع نظام است و از دستاوردهاي نظام كسي عقب نخواهد نشست.

آيت‌الله آملي لاريجاني افزود: در روز جمعه نيز قطعا با حضور همه‌جانبه مردم، انتخاباتي بسيار خوب و پرشور و در عين حال در كمال آرامش برگزار خواهد شد.

رئيس قوه قضاييه تصريح كرد:‌ ناظران انتخابات و دستگاه قضايي دقيقا وضعيت انتخابات را رصد مي‌كنند و اگر خداي ناكرده افرادي خارج از چارچوب قانوني تحركاتي انجام دهند قطعا روساي كل دادگستري‌ در استان‌هاي سراسر كشور به وظيفه قانوني خود در اين باره عمل خواهند كرد.

آيت‌الله آملي لاريجاني در ادامه با اشاره به حوادث سوريه و «مغلوب شدن جريان ناجوانمردانه و غير انساني كه كشورهاي غربي عليه مردم و دولت سوريه» به راه انداخته بودند، گفت:‌ بحمدالله كشور سوريه در حال حاضر در وضعيت بسيار بهتري قرار دارد و ارتش بر اوضاع مسلط است و اين مساله نشان مي‌دهد كه سياست‌هاي جمهوري اسلامي ايران در قضيه مقاومت درست و اصولي بوده است.

رئيس دستگاه قضا افزود: اگر مقاومت اعتماد به نفس لازم را داشته باشد مي‌تواند به پيروزي‌هاي بزرگ‌تري برسد و اكنون نيز مقاومت بسيار خوبي در برابر جريان صهيونيستي ايجاد شده است و باتوجه به تسلط ارتش سوريه بر اوضاع، اميدواريم ديگر شاهد خرابي‌هاي ناشي از حملات تروريست‌ها نباشيم و آرامش به اين كشور بازگردد.

آيت‌الله آملي لاريجاني اظهار كرد:‌ پيروزي جريان مقاومت در سوريه نشان داد كه راه جمهوري اسلامي ايران در حمايت از مقاومت درست بوده است و اكنون مي‌بينيم كشورهاي حامي جريان‌هاي صهيونيسم و تروريست‌ها خودشان گرفتار نابساماني شده‌اند.

اين گزارش حاكي است، رئيس قوه قضاييه در ابتداي جلسه امروز مسئولان عالي قضايي با تبريك اعياد شعبانيه از اين ماه به عنوان فرصت مغتنمي براي توبه و انابه ياد كرد و گفت:‌ ماه شعبان ماه بزرگي است و به همان ميزان مناجات شعبانيه مناجات بسيار عجيبي است كه قلب و روح آدمي را در صورتي كه به عمق اين ادعيه توجه شود به سوي خداوند متعال معطوف مي‌كند.

آيت‌الله آملي لاريجاني با تاكيد بر اين‌كه انسان با زدودن حجاب‌هاي ظلماني و سپس حجابهاي نوراني مي‌تواند قلب خود را منور به انوار الهي نمايد و به معدن عظمت دست يابد و حقيقت عظيمي كه در پس اين حجاب‌ها نهفته است را، درك كند، افزود: مناجات شعبانيه و توجه به معاني اجمالي آن مي‌تواند راه سير الي‌الله را به انسان نشان دهد و هدف نهايي سير را بر انسان هويدا سازد.

رئيس قوه قضاييه تاكيد كرد:‌ اگر ادعيه اين ماه‌هاي بزرگ با توجه و خلوص قلب خوانده شود انسان را بي‌‌قرار مي‌كند و او را به غفلت‌هايي كه در گذشته داشته، ملتفت مي‌كند و آتشي در جان او شعله‌ور مي‌سازد كه نتيجه‌اش بي‌قراري در سير الي‌الله خواهد بود.

آيت‌الله آملي لاريجاني ابراز اميدواري كرد:‌ مومنان به بركت اين ايام در تمام سال و در تمام اعمال و رفتار متوجه سير معنوي خود باشند و از غفلت‌ها بپرهيزند.
در ادامه جلسه امروز مسئولان عالي قضايي، گزارشي از عملكرد شوراهاي حل اختلاف ارائه شد و همچنين بحث و بررسي درباره پيش‌نويس طرح دادرسي الكترونيكي و آيين‌ دادرسي جرايم رايانه‌اي ادامه يافت.

کد خبر 2074787

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =