دولت یازدهم درباره سینما فراجناحی عمل کند/ "شهابی از جنس نور" در یک قدمی اکران

کارگردان فیلم "شهابی از جنس نور" از ساخت برخی صحنه‌های کامپیوتری این فیلم خبر داد و از دولت یازدهم خواست درباره سینما و آثارش فراجناحی عمل کند.

محمدرضا اسلاملو کارگردان فیلم "شهابی از جنس نور" با ابراز نگرانی از فراموش شدن مسائل موجود در منطقه به خبرنگار مهر گفت: فیلم"شهابی از جنس نور" اولین فیلم در ارتباط با جنایات تکفیری‌ها و باب دوازدهم انجیل است. این فیلم بیان‌کننده حقایقی از بحران های موجود در خاورمیانه است که چشم‌پوشی از آن ظلم است. حضور رژیم اشغالگر قدس و جنایات تکفیری‌ها در منطقه از مسائل مهم در خاورمیانه است که امیدوارم فیلم های ساخته شده در این‌باره و همچنین آثار مستندی که در دولت قبلی در دستور کار بوده است، در دولت یازدهم نادیده گرفته نشوند و دولت حسن روحانی در این ارتباط فراجناحی عمل کند.

وی افزود: در حال حاضر دنیا متوجه این منطقه شده و مستندهایی در این زمینه از دیدگاه های خود ساخته است. از همین رو باید برای دفاع از برادران دینی و در نظر گرفتن موضوعات انسانی تلاش پیگیر در به تصویر کشیدن جنایت هایی که در منطقه علیه مسلمانان می‌شود، داشته باشیم.

اسلاملو در ادامه با اشاره به مراحل فنی این فیلم گفت: تدوین این فیلم سینمایی به پایان رسیده است و در حال حاضر مشغول افکت‌ها و ساخت برخی از صحنه‌های کامپیوتری هستم.

وی در پاسخ به این که "شهابی از جنس نور" چه زمانی اکران می شود، گفت: تهیه کننده این فیلم سینمایی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و درباره اکران قطعا این مرکز تصمیم می گیرد. اما ای کاش به جای اینکه تهیه کننده فیلم هایی از این دست بخش های دولتی و شخصیت های حقوقی باشند، بخش خصوصی این فیلم را تولید می کرد و تهیه کننده آن یک فرد حقیقی بود.

این کارگردان در ادامه در توضیح صحبت های خود افزود: تولید فیلم های دولتی مزیت و معایبی دارد. از جمله مزیت های تولید فیلم هایی از این دست در بخش دولتی این است که نگران بازگشت سرمایه نیستیم و با اطمینان و دلگرمی تولید می کنیم اما از سوی دیگر تولید و پخش فیلم هایی از این دست با تغییر دولت ها دچار تنش می شود. در سایه تغییر دولت‌ها قطعا مدیران در بخش های مختلف تغییر خواهند کرد و در نتیجه این تغییر معلوم نیست که چه اتفاقی بر سر فیلم می آید.

اسلاملو  در پاسخ به این پرسش که موقعیت این فیلم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی چگونه است؟ گفت: مراحل در حال انجام است و بعضا تهیه‌کننده دخالت هایی در کم و کیف تولید فیلم کرده است اما موضوع مورد بحث من این است که فیلم هایی از این دست بهتر است که تهیه‌کننده دولتی نداشته باشد. البته باید مراتب قدردانی را از سازمان سینمایی برای اینکه شرایطی فراهم کرد که این فیلم ساخته شود ابراز بکنم.

وی در پایان افزود: در جمع‌بندی صحبت های خود باید متذکر شوم که آفت سینما حضور دولت در تولید آثار است. به این معنا که هم سرمایه گذاری و هم تولید در بخش دولتی است، این درحالی است که باید سرمایه‌گذاری از سوی نهادهای دولتی باشد اما در تولید و اجرا باید کار را به تهیه کننده در بخش خصوصی سپرد.

داستان فیلم سینمایی"شهابی از جنس نور" درباره‌ جنگ 33 روزه است این جنگ در فیلم به نوعی تداعی تقابل سپاه نور و ظلمت است که بیشتر حالت سمبولیک دارد. این فیلم به زبان انگلیسی و عربی است و بازیگر نقش اصلی آن امین زندگانی است که به هر دو زبان در این فیلم صحبت می‌کند.

کد خبر 2079968

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =