شگرد دانشجوي قلابي براي سرقت از خوابگاه ها

سارق حرفه اي خوابگاه هاي دانشجويي پس از دستگيري، راز سرقت هاي خود در پوشش كارگر خدماتي را فاش كرد.

به گزارش خبرنگار مهر، 31 فروردين امسال و با مراجعه جوانی دانشجو به گشت کلانتری 148 انقلاب و طرح موضوع در خصوص سرقت از خوابگاه دانشجویی ، مأموران اقدام به دستگیری فردی به نام "حسین . ح"  30 ساله در میدان انقلاب ـ ابتدای خیابان آزادی کردند .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت اماکن" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران ، پرونده براي رسیدگی  در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی ، جوان دانشجو در طرح شکایت خود به کارآگاهان گفت : سال گذشته حسین -متهم- با معرفی خود به عنوان دانشجو اقدام به طرح دوستی با من و تعداد دیگری از بچه های دانشگاه کرد و پس از مدتی ، به بهانه ديدن ما، به خوابگاه محل سکونتمان در بلوار کشاورز مراجعه و از آن زمان بود که گم شدنِ وسایل خود از قبیل لب تاپ ،ساعت ، وجه نقد ، گوشی های تلفن همراه و ... آغاز شد. سرانجام پس از مدتی به صورت اتفاقی متوجه شدیم که حسین دانشجو نیست ! که پس از آن نیز حسین ناپدید شد .

در شرایطی که متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب سرقت شده بود ، کارآگاهان با بررسی پرونده های مشابه اقدام به شناسایی تعداد دیگری از خوابگاه های دانشجویی در مناطق مرکزی شهر تهران کردند .

با شناسایی محل های سرقت جدید - خوابگاه های دانشجویی خصوصی موسوم به خوابگاه خودگردان -، کارآگاهان در ادامه تحقیقات متوجه شدند که برخی از این اماکن مجهز به دوربین های مداربسته است . تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته مورد بررسی قرار گرفت و در تمامی آنها ، تصویر متهم همزمان با زمان سرقت مورد شناسایی قرار گرفت .

با توجه به دلایل به دست آمده ، متهم که چاره ای جز بیان حقیقت نداشت لب به اعتراف گشود و در همان اظهارات اولیه به سرقت از خوابگاه های دانشجویی و سرقت لپ تاپ ، گوشی های تلفن همراه و ... اعتراف کرد که در ادامه تحقیقات تعداد دیگری از خوابگاه های دانشجویی محل سرقت شناسایی و برخی از دانشجویان با مراجعه به پایگاه سوم ، متهم را مورد شناسایی قرار دادند .

با کشف مدارک شناسایی سرقت شده ، کارآگاهان متوجه شدند که متهم با استفاده از مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر ، با مراجعه به شرکت های خدماتی و تحت پوشش نیروی خدماتی اقدام به سرقت از منازل در سطح شهر تهران کرده است که در ادامه تحقیقات متهم اعتراف كرد که آخرین سرقت خود در پوشش نیروی خدماتی را ، یک روز قبل از دستگیری و در منزلی واقع در منطقه یوسف آباد انجام داده است .

در میان مدارک هویتی کشف شده ، کارت شناسایی متعلق به یکی از دوستان متهم نیز قرار داشت که صاحب مدارک پس از اطلاع از سرقت مدارک شناسایی خود و متواری شدن متهم از محل سکونتش ، 14 بهمن سال گذشته اقدام به طرح شکایت از متهم در دادسرای ناحیه هفت تهران کرده بود .

سرهنگ کارآگاه حسین خان بابایی ، رئیس پایگاه سوم  پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت :  با توجه به اعترافات متهم در خصوص "سرقت از خوابگاه های دانشجویی" و "سرقت منازل در پوشش نیروی خدماتی" ، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم مالباختگان در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

کد خبر 2081051

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =