جوانان پیشگامان حماسه سیاسی و اقتصادی هستند

گرمسار – خبرگزاری مهر: مسئول بسیج هنرمندان شهرستان گرمسار با بیان اینکه جوان ایرانی همیشه در اوج قله‌های سرافرازی است، گفت: جوانان، پیشگامان حماسه سیاسی و اقتصادی و محور حرکت چه در انتخابات و چه در بحث اقتصاد و تولید ملی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد وحیدی در گفتگویی بمناسبت روز جوان گفت: امسال به تدبیر مقام معظم رهبری سال "حماسه سیاسی و حماسه اقتصای" نامیده شد و مطمئناً جایگاه رفیع جوان ایرانی در جامعه و جهان بیش از پیش به چشم خواهد آمد.

مسئول بسیج هنرمندان شهرستان گرمسار افزود: جوانان، پیشگامان حماسه سیاسی و اقتصادی و محور حرکت چه در انتخابات و چه در بحث اقتصاد و تولید ملی هستند.

وحیدی تصریح کرد: تهذیب نفس عرصه میدان‌داری جوانان است؛ چرا که جوانان حق‌طلب و آرمان‌خواه هستند و فطرت پاک آنان سبب می‌شود که پذیرش قلبی در جوان بسیار سهل‌تر صورت پذیرد.

وي به سخن امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: همان‌طور که مولای متقیان  وجود جوان را همچون سرزمین آماده و پاکی دانسته که هر بذری در آن افشانده شود، همان را می‌پذیرد و زمینه‌ساز رشد و تکامل آن می‌شود.

معنویت در جوان نقش بسیار مهم و کلیدی دارد

مسئول بسیج هنرمندان شهرستان گرمسار گفت: طراوت فکر و اندیشه جوان باعث می‌شود که سریع‌تر از دیگران به کارهای خیر روی آورد.

وحيدي به نقش معنویت در آرامش جوانان اشاره کرد و افزود: نقش معنویت در جوان بسیار مهم و کلیدی است معنویت در زندگی جوان باعث پویایی، شکوفایی فکری، تمرکز و رهایی از پراکندگی فکری خواهد شد و سبب مصونیت وی از آسیب‌های اجتماعی مي‌شود.

وي تأکید کرد: سرچشمه معنویت، ذات لایزال الهی است و انسان از راه ارتباط با او از راه بندگی، به درجه معنویت می‌رسد.

مسئول بسیج هنرمندان شهرستان گرمسار گفت: ظهور و بروز بیشتر معنویت در آینده جوان بوده که سبب موفقیت بیشتر در تشکیل خانواده و محیط کار مي‌شود.

وحیدی افزود: برای تحقق این مهم، باید از تمام فرصت‌ها بهره جست و در شکار لحظه‌های موهبت الهی هوشیار بود.

وي گفت: جوانان بايد مجهز به سلاح ايمان و بصيرت شوند و روحيه عدالت‌خواهي و احساس مسئوليت را در خود را صدچندان كنيم؛ چرا كه قطعاً آينده از آن ماست.

معنويت عامل موفقيت جوانان است

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه گرمسار نیز در این گفت‌وگو گفت: معنويت عامل موفقيت جوانان است و در آرامش آنها نقش بسزايي دارد.

حجت‌الاسلام مهدي وليخاني افزود: والدين و معلمين مراكز علمي بايد خود مسائل معنوي را مراعات كرده و جوانان خود را با معنويت و ارزش‌هاي ديني آشنا كنند.

وليخاني تصريح كرد: جوان در دين اسلام از جايگاه رفيعي برخوردار است و در كشور جمهوري اسلامي مقام جوانان بسيار رفيع است.

وي به سخن امام علي (ع) اشاره كرد و افزود: همانا دل جوان مانند زميني خالي است كه هر چه در آن افكنده شود آن را مي‌پذيرد.

آرامش و امنيت لازمه شكوفا شدن استعدادهاي جوانان

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه گرمسار گفت: جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس و بعد از جنگ در امر سازندگي كشور و در زمينه علم و فناوري به جديت تلاش كردند و ما مديون جوانان كشورمان هستيم.

وليخاني افزود: استعدادهاي فراواني در وجود جوان نهفته است كه اگر شكوفا شود مي‌تواند مفيد باشد و براي شكوفا شدن استعدادهاي جوانان آرامش و امنيت لازم و ضروري است.

وي تأكيد كرد: اگر به گلزار شهداي شهرستان خود گذر كنيد، در مي‌يابيد كه اكثر شهدا جوان بودند كه با خون پاك خود درخت انقلاب اسلامي را آبياري كردند و براي حفظ آن از جان خود گذشتند.

جوان ايراني بزرگترين سرمايه انساني است

فرمانده پايگاه مائده گرمسار نیز در این گفتگو گفت: جوان ايراني بزرگترين سرمايه انساني است و جايگاه او اوج قله‌هاي مرتفع جهان است.

مهناز احمدي اظهار كرد: جواني بهترين فرصت براي تلاش و كوشش در جهت رسيدن به آرمان‌هايي است كه حيات و نجات بشر به آن وابسته است.

وي تصريح كرد: جوانان بايد سعي كنند اين انرژي مضاعف را كه خداوند به آنها ارزاني داشته است در جهت پيشرفت هزينه كنند و آن را با بي‌برنامگي به بطالت صرف نكنند.

فرمانده پايگاه مائده گرمسار گفت: معنويت همچون عنصري در آرامش جوانان نقش مثبت داشته و توانسته است آنان را در مسير پيشرفت و ترقي قرار دهد.

احمدي افزود: از آنجا كه هدف تير دشمن جوانان ما است، لازم است جوانان با بصيرت كامل و توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري به وعده و وعيدهاي غرب توجهي نكنند و تمام هم و غم خود را صرف آباداني كشور خود كنند.

وي در خاتمه گفت: جواني نعمتي است كه خداوند براي مدت كوتاهي در انسان‌ها به وديعه نهاده است، بنابراين قدر آن را بدانيم و در راه درست قدم برداريم.

کد خبر 2081163

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =