ابطال انتخابات شوراها در صورت محرز شدن تخلف عین عظمت نظام است

ورامین – خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه ورامین ضمن بیان برخی شواهد وجود تخلف در انتخابات شورای شهر ورامین، خطاب به سرپرست فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: صندوق های رأی را بازشماری کنید، ننگ است اگر حقی در انتخابات تضییع شود؛ ابطال انتخابات در صورت تخلف عین عظمت نظام است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در خطبه های نمازجمعه این هفته پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی افزود: تقوای الهی باعث رستگاری انسان خواهد شد.

وی تأکید کرد: طبق آیات و روایات اگر افراد تعقل نمایند و هدایت های الهی را بشنوند وارد جهنم نخواهند شد، سعادت و شقاوت اخروی، همه به دست خود انسان است، خداوند راه را نشان داده، اجباری نیست از کدام راه برویم، عقل از درون ما را به سعادت و نفس از درون ما را به شقاوت راهنمایی می کنند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین ادامه داد: دعوت کنندگان به حق و شر در درون و بیرون ما وجود دارند، در بیرون هم پیامبران و اولیاء الهی ما را به سعادت می خوانند و شیاطین انسان ها را به شقاوت دعوت می کنند، مبادا با تقلب، تزویر، دروغ، خیانت و ...به خود ضرر برسانیم، امروز حجت بر ما تمام است.

دشمنان با شهادت آیت الله بهشتی ضربه بزرگی بر انقلاب اسلامی وارد آوردند

وی با اشاره به هفتم تیر ماه و روز قوه قضاییه یادآور شد: امر قضایی بسیار مشکل و در عین حال با اهمیت است، افراد باید با حوصله وقت بگذارند و زحمت بکشند، راه صعب العبور است، البته خدمات دستگاه قضایی در حل منازعات و اختلافات قابل تقدیر است.

امام جمعه ورامین با اشاره به شهادت آیت الله شهید دکتر بهشتی و یاران با وفای ایشان ادامه داد: دشمنان با شهادت آیت الله بهشتی ضربه بزرگی بر انقلاب اسلامی وارد آوردند، شهادت این بزرگواران خیانت بزرگی به اسلام بود، منافقان حتی با این کار به خود هم خیانت کردند و البته یاد و خاطره شهید بزرگوار بهشتی هرگز از تاریخ پاک نخواهد شد.

گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر چمران

با سابقه ترین امام جمعه کشور با تأکید بر تأثیر شگرف خون شهدا بر بالندگی نظام اسلامی ادامه داد: سالروز شهادت دکتر شهید چمران را نیز گرامی می داریم، وی از شخصیت های برجسته و بزرگ علمی و فکری بودند و با شهادت خود راه انبیاء و اولیاء الهی را طی کردند.

وی بیان داشت: اگر نبود پایداری و جوانمردی در هشت سال دفاع مقدس ما، امروز مملکت و حکومتی نداشتیم، لکن با این فداکاری ها یک نظام تازه تأسیس در برابر تمام دنیای کفر ایستاد.

امر تبلیغ از امور بسیار مهم است

آیت الله محمودی گلپایگانی با تأکید بر لزوم تبلیغ و اهمیت این امر عنوان کرد: سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی را گرامی می داریم، عزیزان ما در این سازمان در جهت هدایت مردم و تبلیغ اسلام عزیز خدمت می کنند، بدانید امر تبلیغ از امور بسیار مهم است.

کاری نکنیم امام عصر(عج) با دیدن نامه اعمال ما گریه کنند

وی با اشاره به نیمه شعبان و سالروز میلاد با سعادت امام زمان(عج) اضافه کرد: طبق روایات معتبر نامه اعمال ما در هفته یک یا چندبار خدمت امام عصر(عج) ارائه می گردد،حواسمان جمع باشد، کاری نکنیم امام عصر(عج) با دیدن نامه اعمال ما به جای تبسم گریه کنند، حضرت در بین ما حضور دارند و اعمال ما را می بینند، مراقب اعمال خود باشیم.

انتخابات جمعه گذشته چشم دشمنان را کور کرد

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در ادامه خطبه های نماز جمعه به بررسی انتخابات 24 خرداد پرداخته و اضافه کرد: انتخابات در سراسر کشور به خوبی اجرا شد، این انتخابات باعث عزت نظام گردید و مردم دنیا دیدند علیرغم تبلیغات دشمنان در جهت دلسرد نمودن مردم و به کوری چشم دشمنان انتخابات با عظمت و شکوه برگزار گردید.

وی این حماسه عظیم سیاسی را لطف الهی دانسته و تأکید کرد: محول القلوب خداوند است، قلب ها دست خدا است و این خداست که مردم را علیرغم گرفتاری ها و گرانی ها پای صندوق های رای می آورد، این افتخار است برای نظام ما و باید به آن بالید.

صندوق های رأی را بازشماری کنید

آیت الله محمودی در ادامه با اشاره به برخی اختلافات موجود در انتخابات شوراهای اسلامی شهر ورامین، خطاب به سرپرست فرمانداری شهرستان یاد آور شد: از شما می خواهم صندوق ها را بازشماری کنید، اگر ادعای این آقایان که معترض هستند حق است به حق آنها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: این کار افتخار و عزت برای فرماندار و برگزار کنندگان انتخابات است که دنبال احقاق حقوق نامزدها باشند نه در فکر ماستمالی کردن برخی موارد؛ این از افتخارات نظام اسلامی و مسئولان نظام است که کاری کنند که همه چیز روشن باشد، حق کسی پایمال نگردد.

پدر معنوی شهرستان ورامین در حالی که در میان فریادهای تکبیر نمازگزاران سخن می گفت، اظهار داشت: اگر حقی در انتخابات تضییع شود و اقایان بیایند پافشاری کنند که نباید صندوق ها بازشماری گردد، ننگ است برای ما، زشت است برای آن مسئول.

وی افزود: بنده شخصا دوست ندارم در ورامین با آن همه سوابق روشن انقلابی شرایطی فراهم آید که بدنامی ایجاد شود و شبهه ای حاصل گردد و نتایج انتخابات مورد اختلاف باشد، اگر بیایید پاسخ معترضان را بدهید بدنامی نیست، عزت و عظمت نظام است.

ابطال انتخابات در صورت تخلف عین عظمت است

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین عنوان کرد: بررسی کنید، پا را پس نکشید، اگر بررسی کردید و قرار شد انتخابات ابطال شود بدانید آن ابطلال در صورت تخلف عین عظمت بوده و نشان دهنده قدرت نظام است.

وی که سابقه درخشان یاوری امام و رهبری در سال های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن را دارد، افزود: هیچ مسئولی اجازه ندارد با آبروی نظام بازی کرده و بر یک امر غلط بیاید پافشاری کند.

کد خبر 2081197

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =