«بازگشت» یک نویسنده برای سومین بار به کتاب‌فروشی‌ها

سومین چاپ از کتاب «بازگشت» نوشته سید‌مجتبی حسینی با موضوع رجعت از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «بازگشت» شامل سخنرانی‌های سید‌مجتبی حسینی با موضوع رجعت در یک دهه گذشته، از سوی انتشارات کتاب نیستان برای سومین‌بار منتشر شد.

حسینی در این کتاب با استناد و ارجاع به متن قرآن کریم و روایات معتبر موجود از ائمه (ع) به واکاوی ابعاد مختلف موضوع رجعت پرداخته است.

کتاب «بازگشت» که در 9 مجلس (9 بخش) منتشر شده است، در بخش نخست به تعریف واژه رجعت و بهره‌مندی باورهای دینی مختلف از آن پرداخته است که در ادامه با ذکر نمونه‌هایی از مسئله رجعت در قرآن کریم نیز توجه دارد. 

راوی در بخش دوم از کتاب نیز آيات قرآني مرتبط با این موضوع را به طور مشخص مورد تجزیه و تحلیل و تفسیر قرار داده است که بخش زیبایی از آن به تفسیر آیه رجعت و حدیث جابر و نیز یاران سید الشهدا (ع) در بحث رجعت اختصاص دارد.

حسینی در فصل سوم کتاب از منظر علوم جديد به ويژه روان‌شناسي و جامعه‌شناسی به مقوله ثواب و عقاب نگاه انداخته است و به ريشه‌يابی ضرورت رجعت مي‌پردازد.

راوی در مجلس (فصول) چهارم و پنجم راوی بار دیگر به سراغ آياتي از قرآن کريم رفته است که به موضوع رجعت مربوط مي‌شود. تفاسیر حسینی در این دو فصل از این آیات و بهره‌مندی از احادیث روایت شده از امام علی (ع) به همراه روایات از پیامبر اکرم (ص) و امام محمد باقر (ع) نیز زینت آرای این فصل از این کتاب است.

در مجلس ششم از این کتاب به ويژگي‌هاي اهل رجعت (کساني که در زمان رجعت به دنيا باز می‌گردند) پرداخته می‌شود. سه مجلس بعدی نيز به رابطه رجعت، قيامت و شهادت می‌پردازد و در آن مباحثی مانند پاسخ امام رضا (ع) به مامون در باب رجعت و اشتباه مفسرین در تفسیر آیات مربوط به موضوع بازگشت و نیز ارتباط ظهور امام عصر (عج) با مسئله رجعت مطرح شده است.

فصل پايانی این اثر نیز، دعوتی است از خوانندگان برای «رجعتی شدن» تا خود شاهد اين واقعه بزرگ و ديدنی شوند.

در بخشی از این فصل از کتاب می‌خوانیم: ممکن است کسی بپرسد اگر یک زمانی از عمرش گناهی کرده باشد، رجعت او چه می‌شود؟ کیست که گناه نکرده باشد. مهم این است که دیگر گناه نکنیم. در پس پرده گناهان، شما چشمتان را به رجعت بیندازید. سالم باید زندگی کنیم. ممکن است این سالم زندگی کردن، دنیای خیلی راحتی هم نداشته باشد. اما باید سالم زندگی کرد. باید خون دل بخورید، باید گناه نکنید، اگر گناهی از شما سر زد، بلافاصله استغفار کنید. ما که نباید پا در باتلاق گناه بگذاریم. بالاخره حال و هوای دور و بر خودتان را حال و هوای رجعتی بکنید. نگاهی به خودتان بکنید، ببینید این دست و پا و چشم و گوش لیاقت رجعت دارند؟ آیا این دست من، شایستگی دارد که در رجعت، در دست ابی‌عبدالله (ع) قرار بگیرد؟ نمی‌دانم...

مهندس سيدمجتبی حسينی، متولد سال ۱۳۳۸ شمسی، تحصيلات حوزوی خود را از سال دوم راهنمایی آغاز کرد و در سن 30 سالگی به درجه اجتهاد رسيد. وی همچنين به‌طور هم‌زمان كارشناسی مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه تهران و پس از آن كارشناسی‌ ارشد معماری و كارشناسی‌ ارشد فلسفه علم را نيز به پرونده علمی خود افزود. از اين مهندس اسلام‌شناس تاكنون بيش از 20 تأليف در حوزه دين‌پژوهی و بيش از هزار ساعت سخنرانی منتشر شده است.

از دیگر آثار او می‌توان به از حسين (ع) تا مهدی (عج)، مقامات اولياء جلد 1 و 2، مرگ، نگاه به زن، در ولايت مهدی (عج)، شكوفايی شخصيت و روش‌های آن، انسان در پويه تاريخ، معرفت و محبت (پويش پيامبر ۱)، خلقت تا بعثت (پويش پيامبر ۲)، بعثت تا رحلت (پويش پيامبر ۳)، معراج (پويش پيامبر ۴)، وحي، تجربه نبوي و خاتميت (پويش پيامبر ۵)، حضرت سكينه (س)، اسطوره ادب و عرفان و موعود غدير اشاره کرد.

انتشارت کتاب نیستان این اثر را در شمارگان 1200 نسخه، در 155 صفحه و با قیمت 9 هزار تومان منتشر کرده است.

کد خبر 2083359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =