اشغالگران آمريكا بايد پاسخگوي نا امني عراق باشند

رئيس مجلس شوراي اسلامي در آغاز جلسه علني امروز ، بااشاره به حادثه دلخراش ترور آيت الله سيد محمد باقر حكيم ، آن را جنايتي بسيار دردناك و تاسف آور توصيف كرد و گفت : وقوع اين حادثه وحوادث مشابه در ماه هاي اخير نشانگر آن است كه نيرو هاي اشغالگر آمريكا ئي نمي توانند امنيت را به عراق باز گردانند .

به گزارش خبر نگار مهر، رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت : بارها تذكر داده ايم كه امنيت و آرامش و حاكميت بايد برخواسته از راي و اراده مردم عراق باشد و مردم اين كشور بايد در تصميم گيري ها مشاركت داشته باشند. وي گفت : تنها با استاندار تعيين كردن امنيت درعراق و شهر هاي اين كشور ايجاد نمي شود .
كروبي تاكيد كرد : تنها راه برون رفت از شرايط موجود در عراق ، حضور و مشاركت مردم در تصميم گيريهاي اين كشور است و آمريكايي ها بايد امنيت عراق را تامين كنند ،  آن هم با مشاركت مردم عراق .
رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه با بيان ويژگي هاي بارز شخصيتي و اخلاقي محمد باقر حكيم و خاندان وي پرداخت و با تسليت شهادت وي به خانواده آن مرحوم و ملت مسلمان عراق و رهبرمعظم انقلاب ، خواستار برخورد با عاملان اين حادثه شد .
آقاي كروبي گفت : شهيد آيت الله حكيم از مبارزان واقعي عليه استعمار و استكبار بود و از نظر متانت ، تعهد ، بصيرت ، تدبيرو تلاش براي وحدت مردم عراق همواره شخصيتي مردمي و دلسوز بود .
وي افزود : كمك به مبارزات مردم فلسطين و موضع گيري صريح و شفاف آيت الله حكيم نشان دهنده بصيرت و دورانديشي اين عالم بزرگوار بود و آنچه موجب شهادت وي شد عمق كينه توزي و عداوت دشمنان اسلام و حزب بعث نسبت به آزادي خواهي وي براي دخالت مردم عراق در سرنوشت خود بود . 
کد خبر 20886

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =