300 هزار نفر در شیراز ویزیت پایه پزشک خانواده را انجام داده اند

شیراز – خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دو میلیون و 250 هزار نفر در طرح پزشک خانواده ثبت نام کرده اند که از این میان 300 هزار نفر ویزیت پایه را انجام داده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی ایمانیه ظهر شنبه در نشست خبری  طرح پزشک خانواده در شیراز در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی عملکرد این طرح در شناخت بیماری های شایع در شیراز افزود: به طور حتم اجرایی شدن این طرح می تواند کمک فراوانی به شناخت بیماری های شایع در شیراز داشته باشد اما به شرط اینکه تمامی ثبت نام شدگان ویزیت پایه را انجام دهند.

وی افزود: زمانیکه تمامی دو میلیون و 250 هزار نفر ثبت نام شده در طرح پزشک خانواده ویزیت پایه را انجام دهند یک بانک اطلاعاتی قوی برای مشخص شدن نوع مشکلات و بیماری های مردم به دست مسئولین خواهد رسید که نسبت به آن وضعیت می توانند تصمیم گیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه دریافت ویزیت برای پزشک خانواده قانونی است، تاکید کرد: از اول خرداد ماه بحث دریافت ویزیت برای پزشکان خانواده ابلاغ و قانونی شده است.

ایمانیه با اشاره به اینکه 90 درصد مشکلات پزشکان در طرح پزشک خانواده برطرف شده یادآور شد: اکثر مشکلات پزشکان در این طرح برطرف شده اما نمی دانیم به چه دلیل برخی از پزشکان خود را نماینده دیگران می دانند و با توجه به نداشتن اطلاعات کافی اظهار نظر می کنند.

وی تصریح کرد: امروز ادعا می کنم که در تیر ماه سال 92 پرداخت مطالبات پزشکان عمومی جلوتر از تیر ماه سال قبل است و همچنین پرداخت مطالبات پزشکان عمومی شیراز در تیر ماه 92  جلوتر از برخی از استانها و کلان شهرهای کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه باید فرهنگ درمان در شیراز تغییر کند، گفت: برخی از طرح پزشک خانواده ناراحت هستند زیرا نمی توانند مثل گذشته به پزشکان متخصص و فوق تخصص مراجعه کنند که البته این فرهنگ باید برای همگان تعریف شود.

ایمانیه افزود: بخش زیادی از بیماری ها توسط پزشکان خانواده قابل حل شدن و درمان است بنا بر این دیگر نیازی به ارجاع دادن بیمار به پزشک متخصص نیست.

آمادگی اجرای دندانپزشک خانواده را داریم

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمادگی اجرایی کردن طرح دندانپزشک خانواده را دارد، گفت: قول همکاری از جانب بخش های مختلف برای اجرایی کردن این طرح به ما داده نشد اما اگر دندانپزشکان شیراز این آمادگی را داشته باشند ما حاضر به اجرایی کردن آن هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در زمان اجرایی کردن طرح پزشک خانواده تمامی دستگاه ها قول همکاری دادند و ما نیز در این راه پیشقدم شدیم اما امروز در اجرای طرح دندانپزشکی خانواده قولی داده نشده است.

به دنبال کاشت درخت بی ریشه نبوده ام

ایمانیه در پاسخ به برخی از شایعات در خصوص عدم آماده بودن طرح های افتتاح شده علوم پزشکی شیراز طی مدت گذشته تاکید کرد: تمامی این 12 طرح آماده و امروز در حال استفاده شدن است.

وی افزود: هیچگاه به دنبال کاشت درخت بی ریشه نبوده ام.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: برج پژوهش تنها نمای ضلع شمالی باقی مانده بود که امروز انجام شده و دیگر پروژه ها نیز در حال کارآیی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: زمانیکه خود من به این ساختمان جدید منتقل شدم حتی آب خوردن نیز وجود نداشت اما کار خود را شروع کردیم.

ایمانیه تصریح کرد: هدف ما خدمت، رفع مشکلات مردم و پیشرفت علوم پزشکی شیراز است اما نمی دانم برخی به چه دلیل اینگونه شایعات را مطرح می کنند. 

کد خبر 2091262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =