مجلس با بركناري وزير ، در آغاز سال تحصيلي هديه مناسبي به معلمان بدهد

علي ياري نماينده ايلام در مجلس شوراي اسلامي از موافقان استيضاح وزير آموزش و پرورش گفت: نمايندگان مردم به مسئله استيضاح وزير آموزش و پرورش از ديدگاه جناحي و سياسي نگاه نكنند و با نگاه كارشناسي به آن بنگرند و از استيضاح به عنوان تحول در آموزش و پرورش و هديه اي براي فرهنگيان بهره ببرند.

به گزارش خبرنگار پارلماني مهر، علي ياري ناكارآمدي نظام آموزشي كشور را يكي از مهم ترين دلايل موافقت وي با استيضاح مرتضي حاجي برشمرد وافزود: از وزيرآموزش و پرورش سوال دارم آيا دانش آموزان وحتي شاگرد اولي ها والمپيادي هاي ما مي توانند به عنوان يك شهروند موفق در جامعه زندگي كنند و روابط اجتماعي موفق داشته باشند؟ از وزير مي ‌پرسم آيا دانش‌آموزان ما مي‌ توانند زندگي اجتماعي موفقي داشته باشند؟ نكته ديگر اين است كه براي بي‌انگيزگي دانش‌آموزان به ادامه‌ تحصيل كه ناشي از شيوه ‌هاي نادرست آموزشي است چه فكري كرده ‌اند؟
ياري گفت: بررسي‌ ها نشان مي‌دهد روحيه‌ افسردگي، اضطراب و سختي معيشت، معلمان را دچار مشكل كرده كه آرزومند هستند با دست و پا كردن شغل دوم و سوم، گذران معيشت كنند، شأن و جايگاه معلمان چه مي‌شود؟ امروز بيش از هر زماني معلمان ما نياز به بازسازي روحي دارند، و اين امر ضرورتي بسيار جدي است.
نماينده‌ مردم ايلام خاطرنشان كرد: كم ترين نتيجه‌ استيضاح كمك به بازسازي روحي معلمان است. به نظر مي‌رسد وزارت آموزش و پرورش فاقد استراتژي مشخص و دچار روزمرگي است. اولويت آموزش و پرورش كدام است؟ وزير بايد اين مسائل را توضيح دهد.
وي در پايان گفت: مديران ضعيفي كه در آموزش و پرورش منصوب مي‌شوند نمي‌توانند در شرايط بحراني براي نظام آموزش و پرورش ما تصميم درستي اتخاذ كنند.

کد خبر 20945

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =