نقد طرح‌های کلان ملی در سومین کنفرانس مدیریت فناوری

همزمان با برگزاری سومین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی مدیریت فناوری در آذرماه تاثیر طرح‌های کلان شورای عتف و دیپلماسی علم و فناوری مورد بررسی و نقد قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر منوچهر منطقی- رئیس این کنفرانس تبیین رابطه توسعه فناوری و بنگاه‌های اقتصادی را از رویکردهای اصلی این کنفرانس نام برد و گفت: برای تحقق این امر این کنفرانس در 5 محور در روزهای 19 و 20 آذرماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

وی بررسی ضرورت‌ها و الزام‌های مدیریت فناوری در بنگاه‌های بزرگ و شبکه‌های همکاری آنها را یکی از محورهای این کنفرانس نام برد و اظهار داشت: از آنجا که بنگاه‌های بزرگ اقتصادی نقش پیشرو در اقتصاد دارد و در ایران این امر مغفول مانده است از این رو در این کنفرانس تجارب موفق بنگاه‌های بزرگ کشور مستند سازی شده و همراه با بنگاه‌های بین المللی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

منطقی تاثیر سیاست‌های کلان ملی بر توسعه فناوری در بنگاه‌‌های اقتصادی و شبکه‌های همکار آنها، ابعاد مدیریت فناوری و نوآوری، تجاری سازی فناوری، حقوق مالکیت فکری و مکانیزم‌های تامین مالی فعالیت‌های توسعه فناوری بنگاه‌های اقتصادی را از دیگر محورهای این کنفرانس نام برد.

رئیس سومین کنفرانس مدیریت فناوری دیپلماسی علمی و فناوری را از دیگر موضوعات مطرح در این کنفرانس ذکر کرد و یادآور شد: بررسی طرح‌های کلان مصوب شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در دستور کار این کنفرانس قرار دارد و در خصوص پیوند این طرح‌ها با بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و شبکه‌ها و تاثیر گذاری آنها در رشد فناوری در سطح ملی به نقد متخصصان گذاشته خواهد شد.

کد خبر 2095844

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =