اتفاقات آب در خراسان جنوبی 18.4 درصد کاهش یافت

بیرجند – خبرگزاری مهر: کاهش 18.4 درصدی اتفاقات آب، آبرسانی به 18 هزار واحد مسکونی مهر و ... از اخبار آب و فاضلاب خراسان جنوبی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون بهره‌ برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: کاهش 18.4 درصدی اتفاقات آب در استان خراسان جنوبی در سال گذشته  سبب صرفه‌ جویی سه میلیارد ریالی شده است.

مهدی جهان طلب با اعلام این خبر به برخی از فعالیت های انجام شده در راستای کاهش اتفاقات آب اشاره کرد و یادآور شد: با اقدامات موثر، کارشناسی شده و هماهنگ با حوزه مهندسی و توسعه و بهره‌گیری از سیستم‌های نوین مدیریتی و تلاش شبانه ‌روزی در سطح حوزه و شهرهای تابعه شاهد کاهش اتفاقات در سطح استان بودیم.

معاون بهره‌ برداری شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی اقداماتی از جمله برون‌ سپاری فعالیت‌های بهره‌ برداری، استفاده از نرم‌افزارهای  PM و GIS ، تحلیل شبکه‌ ها، پیگیری تامین فشار بهینه با نصب فشارشکن و زون ‌بندی شبکه را از جمله عوامل کاهش اتفاقات آب در سطح استان عنوان کرد.

جهان‌ طلب ادامه داد: انجام اصلاح شبکه مبتنی بر نقشه تراکم اتفاقات، اطلاعات PMو GIS، نصب نرم‌افزار اتفاقات و آموزش پرسنل سبب کاهش 18.4 درصدی تعداد اتفاقات در سال 91 نسبت به سال 90 شده است.

وی تصریح کرد: در سال 90 شاهد بروز 16 هزار و 471 فقره اتفاق آب در استان بودیم که این آمار در سال گذشته به 13 هزار و 445 فقره کاهش یافت.

جهان‌ طلب ادامه داد: کاهش اتفاقات آب مشترکین سبب کاهش قطع آب و کاهش عملیات حفاری در سطح شهر می‌ شود و ضمن افزایش رضایت‌ مندی شهروندان سبب کاهش هزینه‌های این مجموعه به میزان بیش از سه میلیارد ریال شده است.

اتمام عملیات آبرسانی به 18 هزار واحد مسکن مهر خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از اتمام عملیات آبرسانی به 18 هزار و 160 واحد مسکن مهر با هزینه ای بالغ بر 85 میلیارد ریال خبر داد.

سید مجتبی عراقی ‌زاده به تاریخچه آبرسانی به طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: طرح مسکن مهر در استان همزمان با سراسر کشور در سال 87 آغاز شد و طبق توافق اولیه سهمیه استان 14 هزار و 200 واحد به تصویب رسید و این تعداد واحد بر اساس نیاز استان و تقاضای شهروندان به 28 هزار و 170 واحد افزایش یافت.

وی اضافه کرد: آبرسانی به این تعداد واحد مسکونی با اجرای 137.5 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی توزیع آب آشامیدنی صورت گرفته و همچنین با اجرای 15.5 کیلومتر شبکه اصلی و فرعی جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب چهار هزار و 500 واحد مسکن مهر در استان تا کنون فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی تصریح کرد: برای اتمام آبرسانی و تامین آب آشامیدنی استان و دفع بهداشتی فاضلاب در چهار شهر استان اعتباری بالغ بر 137 میلیارد ریال نیاز است.

 وی عنوان کرد:  با توجه به موافقت نامه هایی که مبادله شده طی سال جاری و سال آینده تمامی واحدهای در دست ساخت از آب آشامیدنی و دفع فاضلاب بهداشتی در شهرهایی که طرح فاضلاب در دست اجرا است بهره مند خواهند شد.

بهره ‌برداری از دو مخزن آب در طبس و قهستان درمیان تا پایان سال جاری

 مدیر امور آب و فاضلاب درمیان گفت: تا پایان سال جاری دو مخزن طبس و قهستان به بهره‌ برداری می ‌رسد.

شهرام خسروی بیژائم با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام شهرستان درمیان اظهار کرد: طرح مخزن دو هزار متر مکعبی طبس اکنون در حال انجام است.

مدیر امور آب و فاضلاب درمیان با بیان اینکه در سال جاری 11 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه شده است، ادامه داد: برای تکمیل این پروژه نیاز به اعتبار بیشتری است.

خسروی با بیان اینکه برای اجرای خط برگشت به مخزن و اجرای مخزن، چهار میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده است، بیان داشت: تاکنون 2.5 کیلومتر از لوله‌های خط انتقال مخزن خریداری شده است.

وی از برق ‌‌رسانی به مخزن طبس به طول 6.5 کیلومتر خبر داد و یادآور شد: برای برق ‌رسانی به این مخزن 510 میلیون ریال هزینه شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب درمیان از ساخت مخزن دو هزار متر مکعبی قهستان خبر داد و متذکر شد: برای اجرای این طرح تاکنون هشت میلیارد و 387 میلیون ریال هزینه شده است.

خسروی با بیان اینکه خط انتقال مخزن قهستان به طول سه کیلومتر اجرا شده است، تصریح کرد: همچنین برای این مخزن برق ‌رسانی به طول دو هزار و 500 متر انجام شده است.

وی از هزینه ‌کرد یک ‌میلیارد و 837 میلیون ریالی برای اجرای این طرح در سال جاری خبر داد و افزود: برای اجرای این پروژه نیاز به اعتبار بیشتری است.

کد خبر 2106333

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =