مطالعات خط چهار و توسعه خط سه قطار شهری مشهد بررسی و تصویب شد

مشهد - خبرگزاری مهر: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از بررسی مطالعات خط چهار و توسعه خط سه قطار شهری مشهد وتصویب کلیات آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسن واحدی در جلسه  شورای ترافیک استان گفت: مطالعات خطوط قطار شهری مشهد از سال 83 آغاز شد که به سبب تغییر بافت شهری، عملیات اجرایی خط دو قطار شهری و تغییرات پیش آمده در مالکیت زمین های قرار گرفته در مسیر ایستگاه ها لزوم بازنگری در این طرح ضروری به نظر می رسید.

وی با اشاره به این که مسیر خط سه قطار شهری از امامیه آغاز و به شهرک ابوذر ختم می شود، اظهار داشت: با توجه به ارائه توجیهات لازم بازنگری در مسیرها در سه جهت شمالی، جنوبی و میانی مورد تصویب قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در مسیر قبلی مترو نیاز به تملک اراضی و تامین منابع مالی بود، بیان کرد: در مسیر جدید که از زیر پل حافظ صورت خواهد گرفت به دلیل عدم نیاز به تملک اراضی شاهدکاهش هزینه ها خواهیم بود.

واحدی تصریح کرد: در این مسیر تعداد ایستگاه ها از 22 به 24 و طول مسیر از 18 کیلومتر به 28.5 کیلومتر افزایش می یابد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان رضوی در ادامه به بررسی طرح مطالعاتی خط چهار قطار شهری مشهد پرداخت و بر لزوم توسعه این خطوط تا شهرک شهید باهنر تاکید کرد.

واحدی استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری های تجاری درخصوص جانمایی ایستگاه ها را مهم ارزیابی و عنوان داشت: به سبب اهمیت تدقیق جانمایی ها مطرح شدن این بخش از پروژه در کمیته ی فنی ضروری ست و بایستی به سرعت انجام شود.

وی بر لزوم بررسی اجمالی خطوط پنج گانه قطار شهری مشهد قبل از طرح در شورای عالی ترافیک کشور تاکید و تصریح کرد: با توجه به اضافه شدن شهرک جدید مهرگان و ناحیه  توس به مشهد امتداد خطوط قطار شهری تا این نواحی در آینده قابل بررسی خواهد بود.

گفتنی است مطالعات مصوب یاد شده پس از تایید شورای عالی ترافیک کشور تامین اعتبار و اجرایی خواهد شد.

پیش از این خطوط یک، دو و سه در این شورا مصوب شده است.

کد خبر 2106464

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =