جریمه دانشجویان خوابگاهی دانشگاه کردستان/ نیمی از اجاره بهای سال گذشته پرداخت نشده است

رئیس دانشگاه کردستان گفت: 50 درصد دانشجویان ساکن در خوابگاه‌های اجاره ای هنوز اجاره بهای خوابگاه در نیمسال اول و دوم 92-91 را خود را پرداخت نکرده و برای دانشگاه مشکل ایجاد کرده اند.

دکتر جهانشیر امینی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این دانشجویان 31مرداد 1392 فرصت دارند اجاره بهای خوابگاه خود را پرداخت کنند در صورت عدم پرداخت در سنوات بعدی کلیه درخواست های دانشجویان در خصوص تسهیلات رفاهی ( وام، خوابگاه و کارت غذا ) ابطال خواهد شد.

وی ادامه داد: دانشگاه موظف است از محل اجاره‌بها پول مالک خوابگاه ها را پرداخت کند وقتی دانشجویان اجاره بهای خود را پرداخت نمی کنند برای دانشگاه در پرداخت اجاره بها مشکل ایجاد می شود.

رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: امسال دانشگاه کردستان برای اسکان دانشجویان با مشکل مواجه است حدود 700 الی 800 نفر امسال بدون خوابگاه هستند که باید برای آنها خوابگاه تهیه شود.

وی افزود: دو الی سه ساختمان خوابگاهی دانشگاه هم به دلیل کمبود اعتبارات هنوز به بهره برداری نرسیده است از طرفی هم در شهر سنندج ساختمان مناسبی برای خوابگاه وجود ندارد ساختمان موجود را هم باید تغییر کاربری داد.

امینی افزود: بودجه تعمیرات خوابگاه خیلی کم است هرساله 30 درصد از درآمد اجاره بهای خوابگاهها برای تعمیر و تجهیز خوابگاه ها اختصاص داده می شود که هنوز این 30 درصد به دانشگاه پرداخت نشده درست است که این 30 درصد بودجه کمی است ولی در صورت تخصیص می توان بخشی از کارهای تعمیر و تجهیز خوابگاه ها را انجام داد.

کد خبر 2115017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =