عاشوری در گفتگو با مهر:

تکمیل مجتمع فولاد تیام فومن به 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

شناسهٔ خبر: 2121320 -
فومن – خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تکمیل ساخت مجتمع فولاد تیام شهرستان فومن به 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

ناصر عاشوری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این پروژه مهم اقتصادی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال انجام است و نقش مهمی در اشتغالزایی منطقه دارد.

وی همچنین از تامین برق و گاز این مجتمع خبر داد و اظهارداشت: اعتبار مورد نیاز فولاد تیام نیز از محل صندوق توسعه ملی نهایی شده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی میزان اشتغالزایی مجتمع فولاد تیام را 850 نفر اعلام کرد و گفت:  برای ساخت این پروژه 450 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک صنعت و معدن پرداخت شده است.

وی در ادامه توسعه عمران روستایی را بسیار مهم دانست و افزود: هم اکنون سه پروژه عمرانی آب رسانی، گازرسانی و آسفالت در روستای والی سرا شهرستان شفت با داشتن 60 خانوار جمعیت در حال اجرا است.

عاشوری  از آسفالت راه 70 روستا در فومن و شفت خبر داد و اظهارداشت:  با تخصیص اعتبار لازم در کوتاه ترین زمان ممکن مسیرهای مواصلاتی این روستاها به زیر پوشش آسفالت می رود.

وی همچنین با بیان اینکه تحرک و پویایی پروژه های عمرانی باید سرعت گیرد، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور روند اجرای پروژه ها بسیار کند است که باید تدبیر اساسی در این زمینه اندیشه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت چهار بانده کردن جاده فومن به ماسوله تاکید کرد.

وی در ادامه از افتتاح  پروژه تصفیه خانه شهر احمد سرگوراب شهرستان شفت طی هفته دولت امسال خبر داد و افزود: اکوسیستم استان بسیار شکننده است بنابراین باید از ورود هرگونه فاضلاب صنعتی، خانگی و بیمارستانی به طبیعت جلوگیری شود.

عاشوری همچنین به پروژه 560 واحدی مسکن مهر فومن در روستای کرد آباد اشاره کرد و گفت: هم اکنون سه پیمانکار در حال تکمیل این پروژه هستند، طی دهه فجر امسال 150 واحد تحویل متقاضیان می شود.

وی در ادامه از ساخت 318 واحد مهر بسیجیان در فومن خبر داد و افزود: شفت کمتر از 20 هزار نفر جمعیت دارد طبق قانون زیر نظر مسکن و شهرسازی نیست بلکه در در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: به ساکنان این شهرستان بصورت خودمالکی و تک واحدی تسهیلات با شرایط مسکن مهر پرداخت شده است.

وی یادآورشد: طبق قانون مدیریت خدمات کشوری افرادی که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند به ترتیب 30  و 35 سال می تواند در استخدام دولت باشند در غیر این صورت تخلف محسوب می شود.

 

 

برچسب‌ها

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =