ماشين مدرسه ترافيك براي اولين بار در كشور توسط دانشجويان دانشگاه علم و صنعت واحد اراك ساخته شد. اين ماشين براي آموزش كودكان و نوجوانان ساخته شده است.

مدير طراحي و ساخت برخي از پروژه هاي دانشجويي دانشگاه علم و صنعت واحد اراك در گفتگو با خبرنگار "مهر" در اراك با اعلام مطلب فوق گفت: اين ماشين كه براي اولين بار در كشور با موتور بنزيني ساخته شده در مختصاتي كوچكتر از يك ماشين واقعي است و با داشتن پارامترهاي كنترل سرعت و فرمان از سوي كودكان و نوجوانان براي آموزش آنان مورد استفاده قرار مي گيرد.

مهندس علي زاهد اناركي ساخت ماشين فوق را توسط يك تيم دانشجويي به رياست و مديريت دكتر محمد رضا حسين نژاد عنوان كرد و تصريح كرد : طراحي و ساخت ماشين مدارس ترافيك سه ماه طول كشيد و علاوه بر داشتن كمربند ايمني، مي تواند 5 تا 25 كيلومتر در ساعت سرعت داشته باشد و تنظيم شود.

وي وزن ماشين ساخته شده را 170 كيلوگرم عنوان كرد و يادآور شد : اين ماشين با 70/2 متر ارتفاع داراي يك متر عرض است.

مهندس زاهد اناركي تصريح كرد : اين ماشين مي تواند از سوي شهرداري ها و راهنمايي و رانندگي براي آموزش كودكان مورد استفاده قرار گيرد.

وي توليد انبوه اين ماشين را نيازمند حمايت مسئولين عنوان كرد و افزود : پروژه هاي دانشجويي نيازمند باور و توجه مسئولين براي استفاده در جامعه است.

کد خبر 212455

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =