قوانين 40 ساله جنگلها و منابع طبيعي به روز مي شود

توسط كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي قوانين 40 ساله جنگلها و منابع طبيعي به روز مي شود.

سخنگوي كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار مهرافزود: لايحه جلوگيري از تغيير كاربري اراضي كشور در كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي بررسي مي شود.

عباس رجايي تصريح كرد: با تصويب اين لايحه تغيير كاربري اراضي در كشور ضابطه بندي مي شود و در جهت سامان دهي اراضي با ارزش كشور در مناطقي چون شمال كشور خواهد بود كه يكي از انگيزه هاي تدوين اين لايحه نيز همين امر بوده است.

وي افزود: اين لايحه مي تواند به افزايش ظرفيتهاي كشاورزي منجر شود و در جهت توسعه كشاورزي و امنيت غذايي كشور باشد.

نماينده مردم اراك وكميجان در مجلس دستوركار ديگر كميسيون كشاورزي را طرح توسعه و حمايت از منابع دام و طيور كشور عنوان كرد و گفت: اين طرح مراحل نهايي را در كميسيون فرعي مي گذارند و به زودي به كميسيون كشاورزي مي آيد كه حاوي قوانين جامعي مربوط به بخش دام و طيور كشور است.

وي تصويب طرح فوق را باعث تحولي در بخش دام و طيور كشور عنوان كرد و گفت: در اين طرح تلاش شده قوانين اين بخش به روز شده و ضابطه مند گردد.

رجايي دستور كار ديگر كميسيون كشاورزي مجلس را به روز كردن قوانين جنگلها، مراتع و منابع طبيعي و اراضي ملي كشور عنوان كرد و گفت: قوانين موجود اين بخش مربوط به 40 سال پيش است و برخي از آن با شرايط امروز سازگار نيست كه نياز به به روز شدن دارد ضمن اينكه برخي قوانين جديد بايد به آن اضافه گردد.

وي اشكال برخي قوانين را مربوط به افزايش جمعيت و در خطر قرار دادن جنگلها و منابع طبيعي كشور عنوان كرد و گفت: اين طرح در مراحل كارشناسي قرار دارد كه پس از اين مرحله در كميسيون مطرح مي گردد.

کد خبر 212461

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =