پارلمان لبنان سرانجام پس از سه روز بررسي برنامه هاي كابينه فواد سنيوره با اكثريت آرا به آن راي اعتماد داد.

به گزارش خبرگزاري "مهر" به نقل از روزنامه الديار لبنان ، دولت جديد لبنان به رياست فواد سنيوره موفق شد راي اعتماد اكثريت 92 تن از مجموع 128 نماينده پارلمان اين كشور را بدست آورد .

در جلسه روز گذشته 14 نماينده راي مخالف و دو نماينده ديگر راي ممتنع دادند ، مجلس نمايندگان لبنان در طول دو روز برنامه هاي دولت سنيوره را بررسي كردند.

سنيوره كابينه خود را  19 ماه جاري با 24 وزير تشكيل داده بود كه شامل نمايندگاني از احزاب و نيروهاي اساسي صحنه سياسي لبنان مانند جريان المستقبل به رهبري سعد حريري و حزب ترقي خواه سوسياليست به رهبري وليد جنبلاط و جنبش امل و حزب الله مي باشند اما طيف ميشل عون در اين دولت شركت نكرد.

دولت سنيوره اولين دولت در لبنان است كه پس از تكميل عقب نشيني نظاميان سوري از اين كشور در 26 آوريل(6 ارديبهشت) تشكيل شده است.

نخست وزير لبنان پس از گرفتن راي اعتماد اكثريت نماينگان مجلس اين كشور امروز به دمشق سفر مي كند تا اولين سفر رسمي خود را به كشوري انجام دهد كه چند ماهي است با تنش و سردي همراه شده است و نقطه آغاز اين تنش نيز ترور رفيق حريري نخست وزير اسبق لبنان بود كه نوك اتهامات در داخل وخارج لبنان به سوي دمشق نشانه رفته بود.

سنيوره امروز با بشار اسد رئيس جمهور و ناجي العطري نخست وزير سوريه ديدار خواهد كرد تا بار ديگر گرمي سابق را به روابط مشترك بازگرداند.

 

کد خبر 212474

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =