مظنون بمب گذاري 21 جولاي لندن كه در رم دستگير شد هدف از رشته بمب گذاريهاي دوم در مركز لندن در سه خط مترو و يك اتوبوس را تنها ترساندن مردم برشمرد و تصريح كرد كه هيچ قصدي را براي كشتن و صدمه زدن به مردم نداشتند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روزنامه "اينديپندنت"، يكي از چهار مظنون اصلي بمب گذاريهاي لندن كه توسط پليس ايتاليا در رم بازداشت شد در بازجوييهاي خود هرگونه ارتباط با عاملان رشته بمب گذاريهاي اول لندن كه پنجاه و شش كشته برجاي گذاشت را رد كرد.

وي اذعان كرده است كه خواست و هدف آنها از اين نوع حملات تنها به منزله اعتراض به جنگ عراق بود و آنهاهيچ ارتباطي با شبكه القاعده نداشته اند.

 اين در حالي است گروه بازجويان ضد تروريسم انگليس به تحقيقات و بازپرسيهاي خود در مورد اتباط اين چهار مظنون و بمب گذاريهاي نافرجام 21 جولاي در لندن ادامه مي دهند.

پليس ضد تروريسم انگليس در حال بازجويي از "مختار سيد ابراهيم"، " رمزي محمد"، " وهبي محمد" و " ياسين حسن عمر" چهار مظنون اصلي بمب گذاريهاي دوم در سلولهاي جداگانه هستند. 

مقامات اسكالند يارد خاطر نشان كردند كه علاوه بر اين چهار مظنون كه در چهار سلول جداگانه و در پاسگاه پليسي در پدينگتون گرين نگهداري و بازجويي مي شوند، هشت مظنون بازداشت شده ديگر نيز كه طي عمليات جستجو در لندن تحت قوانين ضد تروريسم انگليس دستگير شده اند كه مورد بازجويي قرار مي گيرند.

کد خبر 212586

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =