پیگیر حضور فعال حوزه و دانشگاه ها در عرصه امر به معروف و نهي از منكر هستیم

مشهد - خبرگزاري مهر: موسسه رهپويان معروف با تاکید بر لزوم واكاوي علل ترك امر به معروف در جامعه اسلامي افزود: این موسسه پیگیر بستر سازي براي ايجاد حساسيت بيشتر و حضور فعال حوزه، دانشگاه ها و نهادهاي فرهنگي تبليغي كشور در عرصه امر به معروف و نهي از منكر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدي مظلوميان موسسه رهپويان معروف ظهر يك شنبه در نشست خبري با رسانه هاي خراسان رضوي گفت: امر به معروف و نهي از منكر واجب فراموش شده اي است كه احياء دوباره آن وظيفه همه اقشار جامعه است.

وی با تاکید بر نقش مهم مردم در این واجب فراموش شده افزود: خود مردم باید نهی کرده و مباشر کار باشند همه مردم از خانواده شهدا و ایثارگران گرفته تا همه دلسوزان انقلاب باید در صحنه امر به معروف و نهی از منکر حاضر باشند.

وی با بیان اینکه فراگیری احکام امر به معروف ضروری است افزود: دو نوع شناخت برای امر به معروف لازم است یکی شناخت شرایط و دیگری شناخت احکام، چرا که فرد آمر به معروف و ناهی از منکر باید بداند در مقابل کدام منکر بایستد.

حجت الاسلام مظلوميان با اشاره به برنامه هاي پنج ساله رهپويان معروف اظهار كرد: معرفي امر به معروف و نهي از منكر در سطح ملي به عنوان« بزرگترين واجب فراموش شده»، ارتباط با مراكز علمي فرهنگي تصميم ساز و تصميم گير در سطح ملي و منطقه اي، ايجاد موسسه آموزشي تخصصي امر به معروف و نهي از منكر در راستاي گروه هاي مرجع و همچنين ايجاد شبكه جامع مجازي امر به معروف و نهي از منكر جزء اصول برنامه هاي موسسه است.

وی تصويب سند جامع ملي امر به معروف و نهي از منكر را جزء اصول برنامه هاي موسسه برشمرد و افزود: تشكیل كارگروه فقهي و پيگيري كتاب جامع احكام امر به معروف، تدوين طرح پيشنهادي سياست هاي كلان آستان قدس رضوي در عرصه امر به معروف و نهي از منكر از کارهای انجاتم شده این موسسه است.

وي همچنين با اشاره به بخشي از عملكرد مجموعه رهپويان معروف در سال گذشته ابراز كرد: تدوين كتاب" گلوا‍ژه خاطرات آمرين به معروف و ناهيان از منكر موفق" جزئي از كارهاي انجام شده اين مجموعه است.

حجت الاسلام مظلوميان بيان كرد: راه اندازي سايت رهپويان و تبديل شدن آن به دومين سايت فعال كشور در عرصه امر به معروف و نهي از منكر نيز جزئي از افتخارات مجموعه رهپويان معروف است.

وي همچنين با اشاره به اجراي شش نشست تخصصي با موضوع واجب فراموش شده اشاره كرد و افزود: هفتمين نشست تخصصي واجب فراموش شده نيز با حمايت موسسه مالي اعتباري ميزان خراسان و با سخنراني آيت الله علم الهدي امام جمعه مشهد همزمان با شب شهادت امام صادق(ع) برگزار می شود.

مدير موسسه رهپويان معروف گفت: ما در نشست هاي تخصصي اين مجموعه اهدافي همچون آشنا سازي آحاد جامعه، واكاوي علل ترك امر به معروف در جامعه اسلامي، آسيب شناسي حركت امر به معروف و نهي از منكر طي سه دهه گذشته و بستر سازي براي ايجاد حساسيت بيشتر و حضور فعال حوزه دانشگاه ها و نهاد هاي فرهنگي تبليغي كشور در عرصه امر به معروف و نهي از منكر جزئي از اهداف اين مجموعه محسوب مي شود.

کد خبر 2127155

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =