شوراها از ورود به جریانات سیاسی بپرهیزند

جويبار- خبرگزاري مهر: فرماندار جويبار گفت: شوراها از جريانات سياسي و آلت دست شدن گروهها و احزاب سياسي پرهيز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اميد نيك نژاد ظهر یکشنبه در مراسم تجليل از شوراهاي اسلامي شهر و روستاي جويبار با اشاره به فعاليت 6 ساله دور سوم شوراها به پايان رسيده است، اظهار داشت: مديران دستگاههاي اجرايي بايد از اين پتانسيل و ظرفيت ها براي تحقق بهتر امور استفاده كنند.

وي با بيان اينكه اگر در اجراي طرح ها و پروژه هاي عمراني شوراها نيز ورود پيدا كنند، افزود: اجراي پروژه ها در مدت زمان كوتاه و با كمترين مشكل انجام خواهد شد.
 
وي با توصيه به مسئولين شهرستان در خصوص تعامل با شوراها ؛ بيان كرد: اعضاي شوراهاي شهر و روستا نبايد وارد جريانات سياسي شوند و همچنين آلت دست گروهها و احزاب سياسي نشوند كه اين آفتي براي كار شوراها خواهد بود.
 
کشت مجدد سه هزار هکتار از مزارع
 
فرماندار شهرستان با اشاره به وجود پتانسيل و سرمايه هاي انساني در جويبار ؛ اظهارداشت: در شهرستان پتانسيل خوبي در بخش هاي كشاورزي؛ صنعتي و صنايع مرتبط به كشاورزي وجود دارد و از 9 هزار و 700 هكتار اراضي شاليزاري؛ بيش از سه هزار هكتار آن زير كشت مجدد قرار گرفته است.
 
نيك نژاد با بيان اينكه مسئولين كشوري شناخت كافي و وافي از تمامي پتانسيل هاي شهرستان ندارند؛ اذعان داشت: جويبار باوجود مهد كشتي جهان و توليد ادوات و محصولات كشاورزي مي تواند در كشور و منطقه مطرح شود.
 
وي همچنين با اشاره به موقعيت حساس كشور و منطقه و درگيري هاي كه در سوريه وجود دارد؛ گفت: باتوجه به دولت تدبير و اميد بايد براي مسائل و مشكلات موجود منطقه و كشور تدابيردرستي اتخاذ شود.
 
رئيس شوراي اسلامي شهرستان جويبار گفت: جايگاه رفيع قانون براي شوراهاي اسلامي ايجاد شود.
 
خسرو طالبي با اشاره به اينكه تحقق حماسه سياسي در ابتداي سال جاري كه از خواسته هاي رهبري بود با وحدت و يكدلي پس از انتخابات در كشور ايجاد شده است؛ اظهارداشت' دولتمردان با شعار تدبير و اميد حماسه اقتصادي را همچون حماسه سياسي در كشور ايجاد كنند.
 
وي افزود:  شورا بعنوان يك نهاد مدني كه مهمترين چالش پيش روي شوراها  عدم آشنايي به قوانين ؛ تعامل با مسئولين نظام و احساس قدرت است.
 
وي با بيان اينكه هرچه شوراها بيشتر در ميدان كار و عمل ورود داشته باشند باري از دوش دولت برداشته مي شود؛ اذعان داشت: قانون جايگاه رفيعي براي شوراها در نظر گرفته است .
 
رئيس شوراي شهرستان اظهارداشت: باتوجه به اينكه شوراها از بدنه مردم و جامعه انتخاب شده اند بايد به آنها و مردم احترام گذاشت و هر قانون و لايحه كه وارد مجلس شده در جهت تهديد شوراها بوده است ؛حتي انتخاب شهردار كه از وظايف شوراهاست، را پس گيرند.
 
وي از عدم واريز حق 10 درصدي سوبسيد فروش بنزين به حساب شوراها ؛انتقاد كرد.
 
وي همچنين از عدم اعتبار و بودجه به اعضاي شوراهاي روستايي خبرداد و گفت: جلسات شوراهاي روستايي در منزل برگزار مي شود.  
کد خبر 2127261

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =