دولت جدید نویدبخش ارتقای دستگاه سیاست خارجی است

سخنگوی اسبق وزارت خارجه گفت:انتخاب رئیس جمهور جدید و حضورآقای ظریف در وزارت امورخارجه نوید ارتقای دستگاه سیاست خارجی در حد شایسته را می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت خارجه در مراسم معارفه مرضیه افخم سخنگوی جدید و تودیع عباس عراقچی سخنگوی پیشین وزارت خارجه گفت: جلسه امروز یک جلسه خانوادگی است چرا که ما رسانه ها را جز دستگاه دیپلماسی می دانیم که با کمک هم هدف واحدی را دنبال می کنیم.

وی با بیان اینکه کار سخنگویی در موقعیتی که در آن به سر می بریم وظیفه حساسی است بیان کرد: تحولات بزرگی در سطح بین الملل در حال اتفاق است و جایگاه جمهوری اسلامی ایران روز به روز بیشتر می شود و مخالفت ها در عرصه افکار عمومی توسط دشمنان نظام اوج می گیرد.

وی تصریح کرد: وظیفه دیپلماسی عمومی است که با کمک اقشار مردم تصویر واقعی از ملت ما را به نمایش بگذارد و از حقوق ملت دفاع کند در این میان نقش رسانه ها بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: در دوره جدید با انتخاب رئیس جمهور و با حضور  آقای ظریف در وزارت امورخارجه نوید ارتقای جایگاه دستگاه سیاست خارجی در حد شایسته وجود دارد و امیدواریم در این راستا با اقتدار قدمهای شایسته برداریم.

مهماپرست گفت: خوشبختانه وزیر جدید دیپلماسی عمومی است و در فضای مجازی فعال است. این مساله برای ما که در این حوزه فعالیت می کردیم و خانم افخم یک توفیق بزرگ است.

وی افزود: امیدوارم با کمک همه دستگاهها بتوانیم جایگاه دیپلماسی عمومی را تقویت و برای آن ردیف بودجه تعیین کنیم و همه بخشهای مختلف به شکلی که می توانند به اهداف سیاست خارجی کمک کنند.

مهمانپرست گفت: در مدتی که کار سخنگویی داشتم فکر می کنم حدود 3000 مصاحبه و بیش از 200 کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرده و سخنرانیهای زیادی در نقاط انجام دادم تا سیاست خارجی را بین مردم ببریم.

وی افزود: ما نیاز داریم نظرات مردم را دریافت و از ایده آنها استفاده کنیم و بهترین تصمیم را بگیریم.

وی با بیان اینکه خانم افخم نتیجه تجربیات بیست و چند ساله حوزه دیپلماسی عمومی است اظهار داشت: خوشحالیم که سخنگوی جدید یکی از اعضای همین خانواده است 8 سال مدیرکل اطلاعات و مطبوعات وزارت خارجه بوده و برای ایشان بهترین آرزو را داریم و به آقای ظریف نیز تبریک می گوییم با انتخاب خود و نوآوری که داشتند فضای استفاده مناسبت از خانمهایی که توانایی بالا را دارند فراهم کرده اند.

کد خبر 2127365

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =