مشاور رئيس جمهور در امور زنان گفت : در دوره رياست جمهوري خاتمي ، پست هاي سازماني براي زنان سه درصد افزايش داشته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر در مشهد ، زهرا شجاعي در مراسم افتتاح كانون هماهنگي كارآفريني زنان خراسان افزود : در اين دوره شاهد حضور زنان در كابينه هستيم ، در واقع زمينه ورود زنان در سطوح بالاي تصميم گيري زمينه هاي برنامه ريزي و اصول توسعه اي را در اين دوره مي بينيم .

 

وي با اشاره به اينكه در دولت خاتمي توفيقات زيادي در حوزه سياسي ، اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي حاصل شده است ، اظهار داشت : زنان از اين پيشرفت بي نصيب نمانده اند ، توانمند سازي زنان در عرصه داخلي و خارجي در نظر بوده است و سعي شده كه موضوع آنها از شعار به شعور تبديل شود و از حاشيه به اصل تبديل شوند .

 

شجاعي گفت : اعتبارات حوزه زنان در دولت خاتمي 300 برابر شده است و از 60 ميليون تومان در سال 76 به 220 ميليارد ريال در سال 83 رسيده است و همچنين در سال گذشته 1053 پروژه مربوط به مسائل زنان در استانها ،از محل رديف اعتبارات 30228 در سال گذشته  به اجرا در آمده است .

 

مشاور رئيس جمهور در امور زنان ادامه داد  : موضوع زنان در برنامه چهارم توسعه نيز با قوت بيشتري دنبال شد و 7 فصل از اصول برنامه چهارم توسعه به زنان اختصاص يافت .

 

شجاعي با اشاره به اينكه نگاه دولت نسبت به زنان از نگاه حمايتي  به توسعه اي تبديل شده ، تصريح كرد : امروزه زنان 50 درصد سرمايه انساني كشور را تشكيل مي دهند و دولت خردمند كه بر مبناي عقل و منطق مي خواهد حركت كند بايد از تمام سرمايه هاي انساني در جهت پيشرفت كشور بهره بگيرد .

 

وي با اشاره به اينكه نرخ بيكاري زنان از 99/14 درصد سال 76 به 18/20 در سال 83 رسيده است ، گفت : اگر امكان فعاليت براي زنان را نتوانيم فراهم كنيم  قطعا دچار مشكلات زيادي خواهيم شد .

 

وي يادآور شد : افتتاح كانون هماهنگي كار آفرينان زنان استان به عنوان يكي از حركات اساسي در راستاي قانون اساسي و سياست هاي اعلام شده دفتر امور زنان مي تواند در جهت توسعه اشتغال ، توسعه صادرات و رشد اقتصادي كشور بسيار كارآمد باشد.

 

کد خبر 212815

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =