قدردان جانفشانی مرزداران غیور هستیم/ عشایر منگور مهاباد نقش بسزایی در امنیت مناطق کردنشین دارند

ارومیه - خبرگزاری مهر: فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از جانفشانیهای مرزداران غیور کشور، گفت: حفظ امنیت و پاسداری از مرزهای غربی باید به نسلهای بعدی انتقال یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم عصر پنجشنبه در همايش ياد ياران در مهاباد، با اشاره به اینکه دياربكر و سليمانه در كشورهاي تركيه و عراق نمادي از كردها بوده و مهاباد نيز مركز فرهنگي و نماد مناطق كردنشين ایران محسوب می شود، افزود: به دلیل این ویژگی برجسته مهاباد، ضد انقلاب و دشمنان نظام در اوايل انقلاب بيشترين سرمايه گذاري را در مناطق كردنشين براي ايجاد فتنه و ناآرامي انجام دادند.

وی قدرت ايمان رزمندگان اسلام و خداجويي مردم مسلمان و هميشه در صحنه مهاباد را یکی از عوامل نابودي عوامل فريب خورده دانست و با بیان اینکه با این رشادتها و دلاورمردیها اين شهر بار دیگر به پيكره ايران اسلامي بازگشت، گفت: عشایر از جمله عشایر منگور سهم بسيار بزرگي در موفقيت هاي رزمندگان اسلام در مناطق عملياتي غرب كشور داشته و رشادت هاي آنها در تاريخ ماندگار خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اجرای پروژه عظيم عمراني و صنعتي در اين مناطق را گواهي بر وجود امنيت و آرامش پايدار در مناطق كردنشين اعلام و عنوان کرد: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با ارائه خدمات رفاهي از جمله احداث راه، تامين برق، آب و برپايي بيمارستان هاي صحرايي و مداواي بيماران در مناطق سخت گذر به قلب مردم راه پيدا كرده و امنيت را در اين مناطق ايجاد كردند.

جنایتکاران باید پاسخگویی حقوق مردم حلبچه و سردشت در بمباران شیمیایی باشند

سردار اسماعيل احمدي مقدم همچنین در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران در مهاباد با بيان اينكه در جنايت هولناك بمباران شیمیایی حلبچه و سردشت بالغ بر 5 هزار نفر قرباني شدند، افزود: اينك وظيفه ماست كه با افشاگري ابعاد مختلف اين جنايت را مشخص كنيم كه چه كساني پشت صحنه آن بودند و حق مردم را از جنايتكاران بگيريم.

وي خاطرات اولين بازديد خود از شهر حلبچه را جزو تلخ ترين خاطرات زندگي خود دانست و با اشاره به اینکه در اين جنايت بشري هزاران نفر از مردم بي دفاع اين شهر كشته شدند، ادامه داد: جانفشاني ها و رشادت هاي رزمندگان اسلام در حفظ امنيت و پاسداري از مرزهاي غربي كشور ستودنی و باید اين رشادت ها كه در مسير استقرار امنيت انجام شده به نسل هاي بعدي انتقال پيدا كند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مردم ما با نثار جان و مال خود، قيمت گزافي براي برقراري امنيت و مبارزه با عوامل فتنه در مناطق كردنشين نثار انقلاب و نظام كرده اند، اضافه كرد: در اين مبارزه بزرگ روحانيون و علما و نيروهاي بومي و عشاير منگور همراه با نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران توانستند با همكاري و همدلي يكديگر امنيت و آرامش را به اين مناطق بازگردانند.

سردار احمدي مقدم یادآور شد: ما با قدرداني از رشادت هاي اين بزرگواران ضمن تكريم فداركاري هاي آنان و تشريح آن براي جوانان، اين واقعيت را به اثبات مي رسانيم كه اين خط فداكاري و شهادت مي تواند امنيت و استقلال را براي جامعه ما همواره مستدام و برقرار سازد

تجلیل از خانواده هاي شهداي آذربايجان غربي در مهاباد

با حضور فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران جمعي از خانواده هاي شهداي آذربايجان غربي روز پنجشنبه در حاشيه برگزاري همايش بزرگ ياد ياران در مهاباد مورد تجليل قرار گرفتند، در اين همايش كه جمعي از فرماندهان نيروهاي نظامي و انتظامي و مسئولان دستگاه هاي اجرايي آذربايجان غربي و شهرستان مهاباد حضور داشتند از خانواده هاي شهيدان ناصر كاظمي، احمد حسيني فر، علي قمي، كميل ميرزا زاده، كريم بهرامي، محمدامين احمدي، خضرعمري، جعفر ديودل، عليرضا محمدي، عبدالرحمان نصرآبادي، قادر عبدالله پور، علي پنجه، جعفر صدرالديني و محمد بهرامي با اهداي لوح تقدير تجليل بعمل آمد .

در اين همايش همچنين از خانواده شهيد سرلشكر خلبان خالد حيدري نخستين خلبان شهيد دوران دفاع مقدس نيز تجليل بعمل آمد، قدرداني از جانبازان جعفر نوذري، جعفر رشادت و جعفر صفايي از يادگاران دوران دفاع مقدس شهرستان مهاباد از ديگر برنامه هاي اين همايش بود .

در اين همايش يكي از فرماندهان دوران دفاع مقدس سپاه مهاباد به بازگوكردن خاطرات اين دوران پرداخت و گفت: اگر در آن سالها همراهي و همگامي نيروهاي مردمي در اين منطقه نبود، نيروهاي مسلح به تنهايي نمي توانستند اين منطقه را از چنگال ضدانقلاب نجات دهند.

سردار محمدجواد شمس افزود: تمامي نيروهاي نظامي با همكاري نيروهاي بومي توانستند با رشادت و جانفشاني مثال زدني جاده هاي مواصلاتي و نقاط استراتژيك اين منطقه را يكي پس از ديگري از چنگ افراد وابسته به ضد انقلاب نجات دهند.

وي ادامه داد: در زمينه رشادت ها و ايثارگري هاي رزمندگان اسلام و همراهي نيروهاي بومي و عشاير منگور با نظام جمهوري اسلامي مي توان هزاران كتاب نوشت تا اين واقعيت براي هميشه در تاريخ ماندگار شود.

کد خبر 2129765

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =