آمريكا حمله نيروهاي امنيتي مصر عليه معترضان نامزدي حسني مبارك رئيس جمهوري اين كشور و ضرب و جرح آنها را محكوم كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري رويترز، عصر روز شنبه نيروهاي امنيتي مصر و لباس شخصي ها با باتوم و سلاح سرد به جان تظاهركنندگان و معترضان به كانديداتوري حسني مبارك افتادند و آنها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

يك روزپس از اينكه رئيس جمهوري مصركانديداتوري خود را براي انتخابات رياست جمهوري آتي اين كشوراعلام كرد، مردم مصر به همراه گروهها و جريانهاي معارض دولت تظاهرات گسترده اي را در شهرها برپا كردند و اين تظاهرات با گذشت يك هفته ازاعلام كانديداتوري مبارك همچنان ادامه دارد .

تام كيسي سخنوي وزارت خارجه آمريكا طي اظهاراتي درمورد وضعيت مصر درجمع خبرنگاران گفته بارديگرحوادث بسيار خطرناك درمصر اتفاق داد و اين حوادث نگراني عميق ما را برانگيخت درحالي كه ما صريحا نظرات و ديدگاههاي خود را چه در اينجا و چه در مذاكراتمان با مقامات مصري  به آنها اعلام كرديم .

واشنگتن كه اعمال خشونت آميزعليه مخالفان را درمه گذشته به طورضمني محكوم كرده بود امروز مي گويد: مي خواهد انتخابات مصربدون سركوب و قلع و قمع برگزار شود .

كيسي خاطر نشان ساخت: هرگونه رعب و وحشت و حمله عليه گروههاي معارض دولت با اصل انتخابات آزاد وسالم مغايرت دارد.

كاندوليزارايس وزير امور خارجه آمريكا نيزژوئن گذشته درجريان سفر به قاهره اعمال قانون فوق العاده وخشونت بر ضد مخالفان دولت  مصر را مورد انتقاد قرار داد.

اما منتقدان دولت مصر شك و ترديد دارند كه واشنگتن اقدامات كافي را در اين زمينه انجام دهد درحالي كه موافقان دولت مصر خواستار باقي ماندن مبارك بر مسند قدرت هستند چرا كه به اعتقاد آنها وي حمايت خود را در مبارزه با تروريسم و روند صلح ميان اسراييل و فلسطين اعلام كرد.

کد خبر 213475

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =