راه اندازی صندوق سرمایه گذاری برای بیمه عمر کودکان بهزیستی

دبیر مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی از راه اندازی صندوق های نیکوکاری در بازار سرمایه خبر داد و گفت:صندوق سرمایه گذاری برای پوشش بیمه عمر کودکان نیز بزودی راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نصیری در اولین هم اندیشی متخصصین حوزه رفاه اجتماعی که روز دوشنبه برگزار شد، از راه اندازی صندوق های نیکوکاری در بازار سرمایه خبر داد و گفت: در حوزه درمان و ساخت مسکن دو صندوق راه اندازی شده است که بازده این صندوق ها سال گذشته 76 درصد بوده است.

وی تاکید کرد: در دو سال اخیر هیچ بازاری مانند سکه و طلا و ... بازده سرمایه مانند صندوق های ما را نداشته است و می خواهیم از این ظرفیت نیز برای سرمایه گذاری برای کودکان تحت پوشش استفاده کنیم تا در آینده و در زمان ترخیص، آنها بتوانند از این اعتبار برخوردار شوند.

وی گفت: همچنین قصد داریم با هماهنگی بانک های سامان و رفاه دو صندوق برای بیمه عمر کودکان تاسیس کنیم.

دبیر مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی تصریح کرد: بیشترین مشکلات جوانان در حوزه های مالی است و بر اساس آمار مرکز آمار ایران بیشترین سهم بیکاری در سن 20 تا 24 سالگی اتفاق می افتد و این دقیقا زمانی است که فرزندان بهزیستی ترخیص می شوند بر همین اساس است که ما سعی می کنیم از روش های مختلف در بازار سرمایه برای آنها استفاده کنیم تا بتوانیم برای درازمدت سرمایه گذاری های لازم را داشته باشیم.

اجرای طرح امین برای آموزش جنسی به کودکان تحت پوشش بهزیستی

همچنین معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی نیز در این مراسم از تدوین طرح امین برای آموزش جنسی کودکان تحت پوشش خبر داد و گفت: این طرح در سال جاری در تمامی مراکز اجرا می شود.

محمد نفریه افزود: با توجه به اینکه 78 درصد کودکان تحت پوشش بدسرپرست هستند و در سنین مختلف به بهزیستی آورده می شوند به همین دلیل این طرح برای آموزش جنسی مناسب به کودکان تدوین واجرایی می شود.

وی افزود: در حال حاضر 524 مرکز شبه خانواده در سراسر کشور فعال است که 78 مرکز دولتی و 437 مرکز غیردولتی نیز به صورت خیریه فعالیت می کند.

وی گفت: در مراکز شبه خانواده 9 هزار و 188 کودک از شیرخوار تا بزرگسال نگهداری می شود که 2 هزار و 131 کودک در مراکز غیردولتی و 6 هزار و 822 کودک نیز در مراکز غیردولتی هستند.

به گفته معاون اجتماعی سازمان بهزیستی همچنین 12هزار و 565 فرزند نیز به صورت امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی هستند که یارانه این افراد 120 هزار تومان در ماه است که به خانواده هایشان پرداخت می شود که فاصله کمی با یارانه 168 هزار تومانی سایر مراکز دارد.

نفریه از ترخیص 700 کودک نیز به فرزندخواندگی در سال جاری خبر داد و گفت: 800 کودک نیز به فرزندخواندگی پذیرفته شده اند.

وی گفت: در 5 سال گذشته تعداد فرزندان مراکز شبه خانواده تنها یک درصد افزایش داشته است و سیاست ما این است که به جای اینکه این مراکز را افزایش دهیم، اقدامات لازم را در جهت اینکه کودکان به خانواده های جایگزین سپرده شده و امدادبگیر شوند.

وی از تدوین طرح سند جامع تربیتی برای فرزندان خبر داد و گفت: تدوین دستورالعمل ترخیص، تدوین دستورالعمل ازدواج فرزندان و ... از جمله طرح هایی است که در سال جاری تدوین و اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: در سال جاری برای اولین بار 600 میلیون تومان برای واگذاری پیگیری پرونده های کودکان تحت پوشش به کلینیک های مددکاری اختصاص داده شده است.

کد خبر 2141340

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =