مجسمه هشت متری فولادی به تهران می‌‌‌آید

یکی از پیشکسوتان مجسمه‌سازی شهر تهران از ساخت یک مجسمه جدید هفت و نیم متری برای شهر تهران خبر داد.

سعید شهلاپور، پیشکسوت هنر مجسمه‌سازی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مجسمه‌ای که برای شهر تهران می‌سازد، توضیح داد: اثری هفت و نیم متری به سفارش سازمان زیباسازی شهر تهران و از جنس آهن و فولاد خواهم ساخت.

وی افزود: ‌این اثر اکنون در حال ساخت است. بیشتر کارهایش انجام شده و علاوه بر طراحی، کار ساخت فیزیکی آن هم تا مراحل پایانی پیش رفته است و فکر می‌کنم برای دو یا سه ماه آینده برای نصب آماده شود ولی نمی‌دانم تاریخ دقیق نصب آن در شهر چه زمانی خواهد بود.

این هنرمند مجسمه‌ساز در مورد موضوع اثر گفت: این کار انتزاعی و دنباله‌ای بر کارهای قبلی خودم است. این اثر استعاره‌ای است مانند همان سروی که در میدان نیاوران گذاشته‌ام. فرم‌هایی که به آن رسیده‌ام تجریدی است و مدرن و نمی‌توانم روی آنها نامی بگذارم. این اثر بی‌عنوان است و به فرمی انتزاعی ساخته شده است.

وی در مورد جانمایی این اثر توضیح داد: به نظرم هنوز جانمایی نشده است ولی یا در باغ خانه هنرمندان یا یکی از میدان‌های شهر نصب خواهد شد ولی آنطور که شنیده‌ام هنوز مدیران سازمان زیباسازی به دنبال مکان مناسب هستند.

شهلاپور در مورد اینکه آیا این مجسمه نیز مانند مجسمه سرو این قابلیت را دارد که در میدان‌های شهر نصب شود؟ گفت:‌ این کار میدانی طراحی نشده است زیرا هر اثری که برای میدان طراح می‌شود باید خاصیت‌های خاصی داشته باشد. اینگونه آثار باید متناسب با مضمون میدان طراحی شوند.

این هنرمند پیشکسوت در مورد چرایی استفاده از متریال آهن و فولاد برای این مجسمه بیان کرد: من با همه متریال‌ها کار کرده‌ام. کارهایی با چوب و برنز نیز دارم ولی صلاح دانستیم که این اثر از جنس آهن باشد.

شهلاپور در پایان سخنان خود گفت: این اثر از روی ماکتی که مدیران هنری سازمان زیباسازی شهرداری تهران آن را دیده و مورد تایید قرار دادند ساخته می‌شود. مجسمه بی‌عنوان من به سفارش شهرداری ساخته می‌شود به این معنا که این سازمان این اثر را قبل از ساخت خریده و آن را به مالکیت خود در آورده است.

کد خبر 2150915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =