تذکر کتبی مجلس به ظریف درباره استفاده از واژه اسرائیل / وزیر ارشاد درپی عدم پرداخت یارانه مطبوعات تذکر گرفت

دو نفر از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی نسبت به استفاده مکرر وزیر خارجه از واژه "اسرائیل" و آنچه  گرانی اقلام مصرفی در میان هیاهوی مذاکرات خواندند تذکر کتبی دادند. 

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز سه‌شنبه از سوی هیئت ‌رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

بذرپاش نماینده تهران به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص گرانی بی‌سر و صدای بسیاری از اقلام مصرفی مردم در میان هیاهوی مذاکرات بدون دلیل و غیر قابل قبول تذکر داد.
 
رحماندوست نماینده تهران به وزیر امور خارجه در خصوص استفاده مکرر از واژه کلمه «اسرائیل» به جای «رژیم غاصب صهیونیستی» تذکر داد.
 
موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم اهتمام جدی در بحث تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت و نوسانات بازار خوراکی به ویژه گوشت و تخم‌مرغ، به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از افزایش شدید قیمت کود شیمیایی، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم تخصیص قیر برای پروژه‌‌های معابر روستایی شهرستان فلاورجان و به وزیر کشور در خصوص لزوم ارتقای بخش پیربکران به شهرستان از توابع شهرستان فلاورجان تذکر داد.
 
سنایی نماینده نهاوند به وزیر نیرو در خصوص ضرورت حل مشکل تأمین آب شرب به 8 روستای نهاوند تذکر داد.
 
بخشایش نماینده اردستان به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اعتراض به توقف عملیات راهسازی باند دوم اردستان ـ اصفهان و حادثه‌ساز بودن آن که منجر به کشته شدن چندین نفر در تاریخ 14 مهر ماه 92 شد و به وزیر نیرو در خصوص اعتراض در عملکرد مدیرکل آبفا‌های روستایی استان اصفهان به دلیل کهولت سن، عدم تکریم ارباب رجوع و عدم توزیع عادلانه امکانات به شهرستان اردستان تذکر داد.
 
بهمئی نماینده رامهرمز به وزیر نیرو در خصوص تسریع در انتقال آب شرب رامهرمز از سد کارون 3 تذکر داد.
 
سبحانی‌فر نماینده سبزوار به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت لغو مکرر و اختلال پرواز هواپیماهای آسمان در مسیر تهران ـ سبزوار تذکر داد. 
 
شریعت‌نژاد نماینده تنکابن به وزیر راه و شهرسازی در خصوص احداث کمربندی برای شهرهای کلارآباد، سلمانشهر، عباس‌‌آباد و نشترود تذکر داد.
 
رضایی، قاضی‌پور و محجوب نمایندگان خمین، ارومیه و تهران به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص شرکت شهرک‌های صنعتی تهران که اقدام به اخراج 300 نفر از کارکنان کرده و سبب نارضایتی و بروز مشکلات معیشتی و بر هم خوردن زندگی آنها که امید به حمایت دولت داشته‌اند، شده است، تذکر دادند.
 
بیرانوند نماینده بروجرد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل تنها کمربندی شهر بروجرد و 4 قطعه کردن آن و روکش آسفالت و روشنایی و به رئیس‌ جمهور در خصوص اجرای بند (ه) و (ط) ماده 44 قانون برنامه پنجم در خصوص رسیدگی به معیشت و درمان رزمندگان معسر و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در انجام مطالبات و اجرای سد بروجرد تذکر داد.
 
دهقانی نماینده چناران به وزیر نیرو در خصوص توجه به مشکلات آب و فاضلاب شهر جدید گلبهار تذکر داد.
 
قائدرحمت نماینده دورود به وزرای صنعت، معدن و تجارت و تعاون و کار و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در تعیین تکلیف و تکمیل واحدهای صنعتی نیمه‌کاره دورود و ازنا و اجرای مصوبات ویژه فاز چهارم سیمان دورود، فولاد ازنا، منطقه ویژه ازنا و فولاد دورود تذکر داد.
 
قائدرحمت، تمیمی، رحماندوست، قادرمرزی، حیدری، توکلی، علی‌ محمدی، قاضی‌پور، محجوب، شوهانی، مرادی، سوری، مصری، اسماعیل‌نیا، بیرانوند، عزیزی و کولیوند به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در تکمیل پروژه کنارگذر شهرستان دورود و تکمیل جاده روستایی دورود و تکمیل باند دوم ازنا به شازند با توجه به تلفات جاده‌ای بالا در دورود و ازنا تذکر دادند.
 
قائدرحمت نماینده دورود به رئیس‌ جمهور در خصوص نظارت بر عملکرد نامطلوب و کارشکنی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان با توجه به ناکارآمدی وی و موضع‌‌گیری در مقابل برخی از سرمایه‌گذاران و طرح‌های اشتغال‌زایی استان و به وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسریع در حل مشکلات منطقه ویژه اقتصادی ازنا و مستقر شدن گمرک در این منطقه تذکر داد.
 
عالی نماینده زابل به رئیس ‌جمهور در خصوص نابسامانی دبیرستان پسرانه وابسته به دانشگاه زابل و مدیریت ناکارآمد، به وزیر امور خارجه در خصوص تعیین سرنوشت کاردار سفارت ایران در یمن و وزرای کشور و نیرو در خصوص تعیین حق‌ آب تالاب هامون و به وزیر نیرو در خصوص اجرای طرح لوله‌کشی آب سیستان تذکر داد.
 
تأمینی نماینده رشت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص نارضایتی از مدیریت ارشاد استان گیلان تذکر داد.
 
دامادی نماینده ساری به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت حقوق کارکنان شیلات شهید رجایی تذکر داد.
 
بیگلری نماینده سقز در تذکر خود به وزیر کشور آورد: علت تیراندازی و حمله بیرحمانه نیروی انتظامی و کشته شدن چند نفر بی‌گناه در چند ماه گذشته به ویژه در ماه اخیر در جاده وزمله و قالی‌سو در جلوی چشمان خانواده آنها چیست.
 
پشنگ نماینده خاش به رئیس‌ جمهور در خصوص عدم توجه به توسعه استان و به کارگیری افراد کم‌تجربه به عنوان مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تذکر داد.
 
علیپور، حسینی و دامادی نمایندگان قائم‌شهر و ساری به وزرای کشور و راه و شهرسازی در خصوص عدم تشکیل سازمان عمران دریا با توجه به افزایش تعداد نجات غریق در دریای خزر در سال جدید، به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای پروژه‌ بزرگراه تهران ـ شمال و منطقه سوادکوه با توجه به مشکلات مردم منطقه و طولانی شدن زمان آن، به وزیر ارتباطات در خصوص عدم اختصاص سه درصد دریافتی از مخابرات برای هزینه توسعه در مناطق محروم در 4 سال گذشته و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در عملیات اجرایی آزادشهر قائم‌شهر ـ‌ ساری تذکر دادند.
 
احمدی، حسینی و دامادی نمایندگان نوشهر، قائم‌شهر و ساری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم پرداخت یارانه مطبوعات در سه ماه گذشته تذکر دادند.
 
افتخاری نماینده تهران به رئیس‌ جمهور در خصوص اصلاح ساختار ادارات تهران و تشکیل ادارات مستقل برای شهرستان تهران و ارتقای جایگاه اداره قیام‌دشت، اسلامشهر و لواسان بزرگ تذکر داد.
 
درویش‌پور نماینده ایذه به وزیر نفت در خصوص دستور تسریع در اجرای پروژه‌های گازرسانی روستایی و برق‌دار کردن روستاهای شهرستان از گاز تذکر داد.
 
موسوی‌ اصل، طاهری، موسوی‌ لارگانی و عباس‌پور نمایندگان مغان، گرگان، فلاورجان و بوئین‌زهرا به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در ابلاغ وظایف پست‌های اداری استان‌ها که بعد از انجام باید ابلاغ می‌شد، تذکر دادند.
کد خبر 2151653

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =