کمبود فضای دانشگاه برای اساتید/ استقرار اساتید در اتاق‌های دو تا سه نفره

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به کمبود فضا برای اختصاص به اساتید دانشگاه گفت: با توجه به این کمبودها برخی اساتید در اتاق های دو و سه نفره مستقر شده اند.

دکتر جهانشیر امینی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از مشکلاتی که دانشگاه کردستان با آن مواجه است کمبود فضاست، درحال حاضر دانشگاه برای اختصاص فضا به اساتید دانشگاه با مشکل مواجه است.

وی ادامه داد: به دلیل وجود این مشکل اتاق برخی از اساتید دونفره و حتی سه نفره شده است و اساتید به طور مشترک از این اتاق ها استفاده می کنند.

رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: برای جبران این کمبود؛ باید یک پروژه تعریف کنیم و به این پروژه اعتبار اختصاص دهیم این درحالی است که دانشگاه دجار کمبود بودجه بوده و نمی تواند اعتباری برای این مساله اختصاص دهد. 

وی ادامه داد: دانشگاه نیازمند اختصاص اعتبار است. در سال جاری 35 درصد از بودجه جاری دانشگاه را اختصاص داده اند درحالی که حداقل باید 50 درصد بودجه جاری را به دانشگاه‌ها اختصاص دهند.

امینی در ادامه خواستار افزایش اعتبارت فرهنگی دانشگاه کردستان شد و افزود: اعتبارات فرهنگی در داخل بودجه جاری دانشگاه لحاظ می شود امیدواریم که بودجه جاری افزایش یابد تا بتوانیم بودجه بیشتری به بخش فرهنگی اختصاص دهیم.

رئیس دانشگاه کردستان ادامه داد: علاوه بر اعتبارات فرهنگی اعتبارت تجهیزاتی دانشگاه نیز باید افزایش یابد یک دانشگاه با ابعاد دانشگاه کردستان نیاز دارد که سالانه 2 میلیارد تومان بودجه فقط به بخش تجهیزات آن اختصاص داده شود این درحالی است که بودجه ای که برای تجهیزات، تعمیر و محوطه سازی دانشگاه اختصاص داده شده است 220 میلیون تومان است.

کد خبر 2154966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =